Jacek Czaplewski
od 16 lat
Za nami niezwykle emocjonujący weekend w 2 lidze. Po 2. kolejce doszło do pierwszej zmiany lidera tabeli. To Wisła Puławy dzięki ograniu rezerw ŁKS Łódź 3:1 podmieniła Hutnika Kraków. Polecamy obszerne skróty wideo wszystkich spotkań.

2 Liga. Skróty meczów 2. kolejki

Nikt nie sprawił większej niespodzianki od Pogoni Siedlce. W meczu kartek (sędzia Aleksander Kozieł pokazał aż trzynaście) drużyna gospodarzy mierzyła się ze Stalą Stalową Wola. Przed przerwą nie padła żadna z dwóch zwycięskich bramek. Dwóch piłkarzy wyleciało za to z czerwonymi kartkami! W konsekwencji dwóch żółtych murawę przedwcześnie musieli opuścić Ernest Dzięcioł (19. minuta) oraz Damian Szuprytowski (41. minuta). To jednak nie złamało Pogoni. Niesiona dopingiem ponad 700 kibiców strzeliła w drugiej połowie aż dwa gole i wygrała mecz!

Pierwsze punkty w sezonie zdobył Stomil Olsztyn, który na zakończenie kolejki zwyciężył na wyjeździe z GKS Jastrzębie 2:1. Dubletem na wagę wygranej Kotwicy Kołobrzeg popisał się Michał Cywiński, który znalazł sposób na Olimpię Elbląg m.in. z rzutu karnego.

Najdłużej trwał mecz w Grudziądzu. Przez ulewę sędzia wstrzymał grę beniaminków na blisko pół godziny. W końcówce skromne zwycięstwo Olimpii nad Polonią zapewnił Oskar Sikorski.