https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tuchola. Jingle bells zaśpiewali na deser

(KL)
Duet Magdalena Melnyczek - Dariusz Krygowski.
Duet Magdalena Melnyczek - Dariusz Krygowski. FOT. JÓZEF BASTA
Od Bożego Narodzenia minęło już kilka tygodni, ale tucholanie chętnie chodzą jeszcze na koncerty ze świątecznym repertuarem. Mimo że było ich ostatnio wiele - także w tucholskich kościołach.

W niedzielę w Tucholskim Ośrodku Kultury odbył się koncert kolęd, pastorałek i przebojów gwiazdkowych. Tucholanie mogli posłuchać przede wszystkim zespołów i solistów z TOK, choć nie tylko. Soliści to: Laura Sulanowska, Mikołaj Rynkowski, Bianka Jutrowska, Magdalena Melnyczek, Natalia Mathia i Dariusz Krygowski. Wystąpił też duet - Magdalena Melnyczek i Dariusz Krygowski oraz zespoły "Alababki" i "Wiolinki" i grupa wokalna z Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych. Tucholanie z przyjemnością po raz kolejny wysłuchali, co też ciekawego przygotowały dla nich chóry "Camerata" oraz "Radosna Jesień".
Jak zdradza "Pomorskiej" Hanna Krueger, "Camerata" na zakończenie koncertu zaśpiewała amerykański przebój "Jingle bells". Było nastrojowo, ale i wesoło. Chórzyści wystąpili w adekwatnych do tej piosenki czapeczkach i szalikach. - Publiczność świetnie się bawiła - mówi Hanna Krueger.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska