https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tuchola. Upominek trafił do Natalii Hoppe

(jw)
Burmistrz Tadeusz Kowalski wręcza Natalii Hoppe pióro, główną nagrodę
Burmistrz Tadeusz Kowalski wręcza Natalii Hoppe pióro, główną nagrodę Nadesłane
Wczoraj w bibliotece rozdano nagrody w konkursie "O pióro burmistrza“. Najwięcej trudności uczestnikom sprawiły duże litery.

Po raz szósty pisano to dyktando. W konkursowe szranki stanęło dwudziestu sześciu uczestników ze szkół podstawowych klas IV- VI z gminy Tuchola.
Nagrodę główną - "Pióro burmistrza“ zdobyła Natalia Hoppe, uczennica klasy IV SP nr 3 w Tucholi.

Przyznano trzy wyróżnienia. Otrzymały je - Emilia Mazurkiewicz z klasy VI SP w Legbądzie, Olga Pozorska z klasy VI SP nr 5 w Tucholi i Inga Rzepińska z klasy VI SP nr 5 w Tucholi.
Nagrodę główną i wyróżnienia podczas spotkania wręczył laureatom burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Prace konkursowe oceniało jury w składzie: Hanna Bronke - przewodnicząca jury, autorka dyktanda i dyrektorka MBP w Tucholi, Monika Słomińska, polonistka z Gimnazjum nr 1 w Tucholi i Jarosław Kania, polonista SP nr 3 w Tucholi, Dagmara Olczak, polonistka z SP nr 1 w Tucholi oraz Anna Kozłowska, sekretarz i starszy bibliotekarz MBP w Tucholi.
Jak oceniło jury, najwięcej trudności w pisaniu sprawił temat dyktanda, pisownia wielkich liter, np. Rok 2013 - Rokiem Tuwima, tytuły wierszy "Słoń Trąbalski“, "Ptasie radio“ oraz wyrazy: "przede wszystkim“, "na pewno“, "reguła“, "rzeżucha“, "ponadczasowych“ itp.
Dwie prace nie zawierały błędów ortograficznych i o rozstrzygnięciu zadecydowała liczbby błędów interpunkcyjnych.

Komisja zachęca dzieci do rozwijania umiejętności poprawnego pisania przez ćwiczenie reguł ortograficznych oraz częsty kontakt ze słowem pisanym.

Czytaj e-wydanie »

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gosc
Wszyscym zdolni i pracowici wyjadą z Polski (już 1-1,5 mln wyjechało), ostatni zgasi światło.
G
Gość
Bezrobotni lenie!? bezrobocie w Polsce jest na poziomie 15% w europie podobnie ich wszystkich uważasz za lenie? Fajnie że rodzice dążą do tego by zapewnić wykształcenie dziecku, Niejednokrotnie odbywa się to kosztem ich wyrzeczeń np. wakacji. Polska zasługuje na ludzi inteligentnych, wykształconych, ale i takich, którzy wybiorą konkretne zawody i na pewno będą w przyszłości specjalistami. Gorzej jak taki z przygotowaniem zawodowym, średnim lub po studiach typowo zawodowych i inż. pcha się do pracy po wyżej swoich posiadanych kwalifikacji. Bóg obdarował nas talentami, ale również wykształceniem stosownym do naszych możliwości intelektualnych więc spełniajmy się tam gdzie powinniśmy dawno być i nie udajmy kogoś innego!
M
M
Nie ma się co dziwić, że za kilkanaście lat nasz kraj ogarną analfabeci, ponieważ zamiast wpajać młodym ludziom istotne kwestie naukowe, to daje im się wolną rękę, a oni wybierają np. wałęsanie się po takich miejscach jak siłownia w Pruszczu, której temat na tym forum jest wciąż aktualny. Oczywiście, nie każdy musi byc naukowcem, potrzeba również ludzi silnych, zdrowych, do pracy fizycznej ale jednak głównym i jedynym zadaniem nieletnich powinna być nauka, więc drodzy rodzice - wasze dzieciaki, młodziez nosy do książek i niech z tego wyrastają nam inteligentni ludzie, naukowcy, profesorowie, a może nawet nobliści, a nie bezrobotni, lenie.
G
Gość
Brawo, dziewczyny! I brawo, Organizatorzy Powinno się promować takie talenty Ostatnio ze smutkiem obserwuję, jak wiele błędów ortograficznych młodzież popełnia.
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska