
Skorupiak jabłoniowy - zarówno larwy, jak i dorosłe osobniki, wysysają z komórek pędów soki. Liczne występowanie prowadzi do deformacji i zasychania uszkodzonych organów.

Ogłodek jabłoniowiec - na korze pni i gałęzi są widoczne otwory średnicy 1-2 mm, ślady po wyjściu chrząszczy. Pod korą znajduje się żerowisko złożone z chodnika macierzystego długości 5-12 cm i do 80 chodników bocznych, które biegną prostopadle w stosunku do niego, i są drążone przez larwy. Wiosną, w czasie żerowania uzupełniającego, chrząszcze wgryzają się w nasadę młodych pędów lub rozetek liściowych, co powoduje ich zasychanie lub wyłamywanie.

Ogłodek szorstki - na korze pni i gałęzi są widoczne otwory średnicy 1-2 mm, ślady po wyjściu chrząszczy. Przy silnym zasiedleniu drzew przez korniki, liście i gałęzie, a nawet całe drzewa zasychają. Wiosną, w czasie żerowania uzupełniającego, chrząszcze wgryzają się w nasadę młodych pędów lub rozetek liściowych, co powoduje ich zasychanie lub wyłamywanie. Korytarz macierzysty jest krótki, długości 1-4 cm, a od niego odchodzi do 20 chodników bocznych.

Rozwiertek nieparek - na korze pni i gałęzi są widoczne otwory średnicy 1-2 mm. Samica drąży w drewnie krótki chodnik prostopadły do osi pędu, który następnie zatacza pełne koło. Od tak ukształtowanego chodnika odchodzą prostopadle chodniki boczne.