
Dlaczego wieczorem ważymy więcej niż rano? Różnica wagi rano i wieczorem u dorosłego człowieka może wynosić nawet 2-3 kg! Jakie są tego przyczyny? Sprawdź teraz w naszej galerii >>>>>

TOALETA
Spożywane produkty, z których organizm pobrał już wszystkie wartościowe składniki, zawierają też elementy niestrawne w przewodzie pokarmowym. Są one transportowane do jelita grubego, gdzie formowany jest z nich kał, który potrafi sporo ważyć! Zawiera bowiem włókno pokarmowe chłonące znaczne ilości wody. Ważenie się przed wypróżnieniem może dodać nawet kilogram, a jeśli dojdzie do tego nieopróżniony pęcherz - dodatkowo nawet 1,5-2 kilogramy na wadze!

UBRANIE
Koszula nocna waży ok. 200 g, zaś męska piżama około pół kilograma - niby niewiele. Ale spodnie jeansowe to aż 800 g a wraz z koszulą (200 g) i swetrem (ok. 400 g), skarpetkami (50 g), bielizną (100-200 g) może dać nawet dodatkowe 1,5 kilograma na wadze! Przed ważeniem lepiej też zdjąć biżuterię, bo zegarek, gruby naszyjnik i bransoletka mogą dodać 300 gramów!

SÓL
Sól to ważny składnik, który jednak zatrzymuje wodę w organizmie, powodując obrzęki i ograniczając wydalanie moczu. Z tego powodu następnego dnia po konsumpcji wysokosodowej żywności można zaobserwować podwyższoną masę ciała. Spokojnie, na szczęście to w większości zatrzymana w organizmie woda!