Bydgoscy radni przegłosowali w środę (24 stycznia) wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy posiadają stypendia socjalne.
Natomiast wszyscy uczniowie tych szkół będą mogli korzystać z biletu uczniowskiego.
Bilet na 1 miesiąc kosztować będzie 10 złotych, natomiast na cały rok 100 złotych. Ma on zachęcać do podróżowania komunikacją miejską. W takich samych cenach będzie można też nabyć Bilet Bydgoskiego Malucha. Jest on przeznaczony dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat.
Uchwałę przyjęto jednogłośnie 29 głosami za.
Nowe ulgi mają wejść w życie od 1 marca.
Pierwsze zabiegi Tomasza Golloba w Chinach [zobacz zdjęcia]
A ja się pytam co z dziećmi w wieku od 3 do 5 lat kiedy muszę zawozić do przedszkola. Jakie bilety dla nich mam kupić???????
R
Rob
A ja się pytam co z dziećmi w wieku od 3 do 5 lat kiedy muszę zawozić do przedszkola. Jakie bilety dla nich mam kupić???????
A
Anita
Do czego ma to zachęcać jak dzieci poniżej 18 roku życia są skazane na mzk... pomysł i inicjatywa są super! Ale dzieciaki nie mają wyboru. Proponuję dołączyć jeszcze chociażby szkoły średnie gdzie faktycznie często jest wybór między autem a mzk.
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl