Uczniowie uwielbiają biegać. A jeszcze bardziej wygrywać!

(mo)
Na dystansie 150 metrów wygrała Julka Libuszewska. Drugie miejsce zajęła Martyna Zielińska (z lewej), a trzecie Patrycja Morawiecka Małgorzata Osip
- Trenowałam u babci żeby jak najlepiej wypaść - mówi 6-letnia Julka Libuszewska, która najszybciej pokonała dystans 150 metrów.

Choć pogoda nie sprzyjała zawodnikom, to frekwencja dopisała i w biegu jesiennym Grand Prix udział wzięło ponad 130 zawodników i zawodniczek. Wśród nich m. in. Julka Libuszewska i Kasia Kleinowska.

Wiadomości z Wąbrzeźna

Ćwiczyli już wcześniej

Julka, pierwszoklasistka ze Szkoły Podstawowej nr 2 nie dała żadnych szans rywalkom na dystansie 150 metrów.

- Cieszę się, że zajęłam pierwsze miejsce - mówiła po biegu dziewczynka. - Bardzo lubię biegać. Trochę trenowałam u babci żeby jak najlepiej wypaść.

Medale do kolekcji

Z wygranej w swojej kategorii bardzo cieszyła się także 7-letnia Kasia Kleinowska z SP nr 3 . - To już mój czwarty złoty medal do kolekcji. Mam nadzieję, że w następnych zawodach też uda mi się taki zdobyć - liczy biegaczka i dodaje ze śmiechem: - Gdy przed zawodami myślę sobie, że wygram, to zawsze tak jest.

Obie medalistki to wysportowane dziewczyny. Lubią nie tylko biegać, ale także grać w piłkę, pływać i jeździć na rowerze. Zapewniają, że w kolejnych zawodach z cyklu Grand Prix także wezmą udział. Będą jednak musiały poczekać, bo kolejne biegi zaplanowane są na wiosnę.

Łącznie w ramach całego turnieju odbędą się cztery biegi. Najlepsi otrzymują punkty, a ci którzy zbiorą ich najwięcej na koniec cyklu, w czerwcu, otrzymają nagrody.