Szkołę Podstawową reprezentowali: Laura Gabryszewska, Wiktoria Siecińska, Bartosz Kacprowicz i Stanisław Lewicki, natomiast w składzie zespołu Publicznego Gimnazjum znajdowali się : Mateusz Mikołajczak, Cezary Ostrowski oraz Weronika Wojciechowska. Uczniowie zostali przygotowani do zawodów przez Mirosławę Kownacką , nauczyciela zajęć z zakresu wychowania komunikacyjnego oraz Ewę Lewicką, nauczyciela wychowania fizycznego.
>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<
Uczniowie zmagali się w kilku konkurencjach. Część teoretyczna obejmowała znajomość ogólnych przepisów ruchu drogowego i kolejności przejazdu przez skrzyżowania. Podczas części praktycznej zawodnicy pokonywali rowerowy tor przeszkód i poruszali się w miasteczku ruchu drogowego, a na zakończenie sprawdzali się w działaniach związanych z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej.
Finał wojewódzki zakończył się dla naszych uczniów wielkim sukcesem. Drużyna PG zajęła drugie miejsce , a ich młodsi koledzy ze szkoły podstawowej – trzecie miejsce. W klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych tryumfował Staś Lewicki, natomiast Mateusz Mikołajczak był trzeci wśród gimnazjalistów. Wysokie miejsca w zmaganiach na szczeblu wojewódzkim to powód do dumy dla zawodników, opiekunów i całej szkoły.
INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju (25-31.05.2017)