Udana inauguracja sezonu siatkarek ze Świecia [wideo]

Redakcja
W sobotę kibice w Świeciu obejrzeli tylko trzy sety. Wszystkie wygrały jokerki
W sobotę kibice w Świeciu obejrzeli tylko trzy sety. Wszystkie wygrały jokerki Sławomir Wojciechowski
W sobotę zainaugurowano sezon 2016/17 w I lidze kobiet. Nasz jedyny reprezentant odniósł pewne zwycięstwo.

W meczu 1. kolejki Joker Mekro Energoremont Świecie zwyciężył NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 (25:19, 25:22, 25:18). Drużyna gości debiutowała na zapleczu Orlen Ligi, choć w jej składzie większość siatkarek już ma za sobą grę na pierwszoligowych parkietach.

Najbardziej wyrównany był drugi set, w którym częściej prowadziły gospodynie, ale co najwyżej trzema punktami. W dwóch pozostałych odsłonach Joker szybciej budował sobie kilkupunktową przewagę. I później do końca kontrolował wynik.

Na inaugurację zwycięstwa odniosły inne zespoły, które powinny w tym sezonie bić się o czołowe miejsca, czyli Proxima Kraków, Wisła Warszawa, PSPS Chemik Police i AZS Politechnika Śląska Gliwice.