Udane mistrzostwa dla toruńskiego klubu. Pięć medali MKS-u Le Soleil

informacja prasowa
Trzy złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal zdobyli zawodnicy MKS-u Le Soleil Toruń podczas mistrzostw Polski w łyżwiarstwie synchronicznym.

Zawody odbyły się na toruńskim lodowisku podczas minionego weekendu. W imprezie wystąpiło 19 zespołów z Bydgoszczy, Gdańska i Torunia. W sumie przez dwa dni zaprezentowało się ponad 350 zawodniczek i zawodników.

Gospodarze mistrzostw mają powody do zadowolenia. Podopieczni szkoleniowców Karoliny Dąbrowskiej-Pawlonki i Piotra Snopka zdobyli pięć medali. W sobotę złoty krążek mistrzostw stał się udziałem pierwszej drużyny Adult, która tym samym przerwała dominację gdańskich zespołów. Drugi zespół Le Soleil, w tej kategorii, uplasował się na piątym miejscu.

Niedziela była bardzo udana. Na początek brązowy medal wywalczyła grupa Beginners (6 do 10 lat), najmłodsza ekipa Le Soleil, która uzyskała drugą notę techniczną. Występ drużyny kat. Pre-Juvenile (6 do10 lat) był jeszcze bardziej efektowny, wszak zakończył się zdobyciem złotego medalu. Mistrzostwo Polski zdobyła również grupa Juvenile (10 do 13 lat) z aż 11 punktami przewagi.

Zaciętą rywalizację stoczył zespół w kat. Advanced Novice (12 do 14 lat), który wywalczył srebrny medal. Do złota zabrakło zaledwie 2,5 pkt.