https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

UMK wesprze rozwój biznesu wśród studentów

ACB
Kolejne miejsce, w którym młodzi przedsiębiorcy będą mogli realizować swoje pomysły powstaje na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.
Kolejne miejsce, w którym młodzi przedsiębiorcy będą mogli realizować swoje pomysły powstaje na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Lech Kamiński/archiwum
Nowy projekt pozwoli studentom i naukowcom z UMK uzyskać bezpłatną pomoc w rozwoju własnego biznesu. Na zgłoszenia zostały 3 dni.

W Toruniu jest kilka miejsc, które za kilkaset złotych przyjmą pod swoje skrzydła młodych z pomysłem na pierwszy biznes, tzw. start-up, zapewniając im adres, miejsce do pracy, usługi prawne, czasowo bezpłatną księgowość, dostęp do sal konferencyjnych oraz możliwość czerpania wiedzy z zakresu prowadzenia biznesu.

Spory wybór
W dawnych Młynach Richtera przy ul. Łokietka działa miejski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości (oferta zaczyna się od 500 zł). Młodą przedsiębiorczość wspiera AIP przy prywatnej Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Za minimum 250 złotych oferuje osobowość prawną, usługi księgowe i obsługę prawną. Najtańsze biurko w Exea Smart Space, inkubatorze dla młodych firm przy ul. Włocławskiej, kosztuje 200 złotych miesięcznie. Zainteresowani mogą liczyć na wsparcie merytoryczne - szkolenia, warsztaty, spotkania z przedstawicielami takich firm jak IBM, Allegro Polska.

Kolejne miejsce, w którym młodzi przedsiębiorcy będą mogli realizować swoje pomysły - i to zupełnie za darmo - powstaje właśnie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Nazywa się Startup Campus UMK i jest przeznaczone dla studentów i naukowców z uniwersytetu. Ambicją twórców - Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UMK oraz Exea Smart Space - jest stworzenie miejsca do realizacji projektów biznesowych, niekoniecznie związanych z komercjalizacją wyników badań.

W programie preinkubacji pomysłów będzie można otrzymać biurko oraz skorzystać z sesji szkoleniowych, np. z zakresu marketingu, modeli biznesowych, poszukiwania grup docelowych dla oferowanych produktów i usług. - Tworząc odpowiednie możliwości także tu, w Toruniu, może powstać zalążek biznesu z tak topowej półki jak Uber czy Skype - mówi Łukasz Ozimek, dyrektor Exea Smart Space, parter Smartup Campus UMK.

Ostatnie dni rekrutacji
Preferowane są pomysły zespołów studentów lub naukowców, program opieki potrwa rok. Co trzy miesiące postępy w realizacji pomysłów będą weryfikowane, kolejne zespoły dostaną szansę wejścia do programu. Pięć pierwszych projektów wyłoni konkurs.

Zgłoszenia są przyjmowane do niedzieli 8 listopada poprzez stronę internetową startupcampus.umk.pl.

Źródło: Nowości. Dziennik Toruński

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

"UMK wesprze rozwój biznesu". To jest jakaś kpina. Kolejne sumy wyrzucone w błoto aby utrzymać ten socjalistyczny nierentowny i niewydajny ustrój. Zakładasz własny biznes.... i na dzień dobry jesteś winny temu żałosnemu państewku kilka tysięcy złotych! 

w
w.

Znów jakaś utopia, pewnie pieniądze da Całbecki z naszych portfeli?

 

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska