Przypomnijmy. Jesienią ubiegłego roku rodzice trójki byłych szóstoklasistów tej szkoły, sami uczniowie oskarżają dyrektorkę, która uczyła też matematyki, że w roku szkolnym 2007/2008 podczas zajęć biła i szarpała dzieci. Kilkudziesięciu pracowników szkoły, byłych i obecnych, podpisało się pod skargą, która trafiła do kuratorium, wydziału oświaty w ratuszu i Państwowej Inspekcji Pracy. Napisano w niej, że Laskowska-Łepek stosowała wobec nich mobbing.
Kobiecie postawiono trzy zarzuty: ów mobbing stosowany wobec nauczycieli, znęcanie się nad uczniami, i prace w okręgowej komisji egzaminacyjnej, podczas gdy była zawieszona w obowiązkach.
Z dwóch zarzutów komisja dyscyplinarna oczyściła Laskowską-Łepek. Chodzi o zarzut egzaminowania. Z powodów formalnych umorzyła postępowanie w sprawie znęcania się nad uczniami.
Sprawa mobbingu wobec nauczycieli trwa. Poprosiliśmy o komentarz w sprawie przywrócenia jej praw do wykonywania zawodu Iwonę Waszkiewicz. Kurator odmówiła komentarza.