Umowa na remont drogi Wabcz-Linowiec podpisana. Problem z przetargiem na inną drogę

Monika Smól
Monika Smól
Moment podpisania umowy na remont drogi Wabcz - Linowiec w powiecie chełmińskim. Na zdjęciu (od lewej): Mariusz Kalkiewicz - dyrektor PZD w Chełmnie, wicestarosta Wojciech Bińczyk, starosta Zdzisław Gamański, prokurent Magdalena Gadomska reprezentująca wykonawcę
Moment podpisania umowy na remont drogi Wabcz - Linowiec w powiecie chełmińskim. Na zdjęciu (od lewej): Mariusz Kalkiewicz - dyrektor PZD w Chełmnie, wicestarosta Wojciech Bińczyk, starosta Zdzisław Gamański, prokurent Magdalena Gadomska reprezentująca wykonawcę Starostwo Powiatowe w Chełmnie
4,4 km drogi powiatowej Wabcz-Linowiec zostanie przebudowane za niespełna 2 mln złotych. Umowa z wykonawcą została podpisana! To inwestycja zaplanowana przez Starostwo Powiatowe w Chełmnie. Droga, której remont rozpocznie się lada dzień, przebiega przez gminy Stolno i Lisewo.

Wczoraj (29.05.2021) starosta chełmiński Zdzisław Gamański, wicestarosta Wojciech Bińczyk w obecności Mariusza Kalkiewicza - dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Chełmnie podpisali umowę podpisali umowę na remont drogi powiatowej Wabcz–Linowiec, z wykonawcą, który wygrał przetarg - Zakładem Drogowo Budowlanym Rogowo Sp. z o.o. spółka komandytowa, z siedzibą w Lubiczu, reprezentowanym przez prokurenta Magdalenę Gadomską.

- Termin realizacji inwestycji wyznaczono do 25 października bieżącego roku - mówi Zdzisław Gamański, starosta chełmiński. - Na całym remontowanym odcinku będzie nowy asfalt, zmodernizowane zostaną skrzyżowania z drogami gminnymi i wewnętrznymi, wykonane oznakowanie poziome i pionowe. Ustawiony zostanie radar z aktywną tablicą informujący o prędkości ruchu pojazdu - w okolicy szkoły, zamontowane będą bariery energochłonne na długości 24 metrów. Szerokość drogi będzie wynosiła 5 metrów.

Ponadto, w zakresie prac są: remont uszkodzonych krawędzi jezdni, nawierzchni istniejących zjazdów do nieruchomości, profilowanie i uzupełnienie istniejących poboczy gruntowych oraz ich ulepszenie kruszywem kamiennym, oczyszczenie i odtworzenie rowów.

Przedsięwzięcie to finansowane jest częściowo z środków budżetu państwa w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (50 proc.), a częściowo z środków samorządowych (Powiatu Chełmińskiego).

- Remont tej drogi jest długo oczekiwany, choćby dlatego, że ograniczony jest ruch pojazdów na przebudowywanej DW 548 Wąbrzeźno-Stolno - podkreśla starosta chełmiński. - Tą drogą kierowane jest dużo sprzętu, a to wpływa na jej jakość.

Ponadto, planowana jest realizacja remontów dróg w ramach tzw. zadań wspólnych z gminami, która obejmie remonty dróg powiatowych w gminach: Lisewo, Kijewo Królewskie, Papowo Biskupie. Lokalizacja i zakres zadań jest ustalany. Zbudowany będzie także odcinek ścieżki rowerowej w Klamrach w gminie Chełmno. Końca dobiega realizacja budowy 19-kilometrowego odcinka ścieżki rowerowej.

Trzeci przetarg na wykonanie dokumentacji remontu drogi Unisław - Żygląd

- Wykonawca wszedł na jej ostatni fragment: Dorposz Szlachecki - Kijewo Królewskie. Pieszo-rowerowy odcinek zostanie wykonany do końca października - zapowiada starosta. - Przebudowana zostanie także droga Unisław - Żygląd. Dwa razy ogłaszaliśmy już przetarg na opracowanie dokumentacji niezbędnej przed wykonaniem remontu. Właśnie w trakcie jest trzeci przetarg. Niestety, oferenci oczekują zbyt wiele za przygotowanie dokumentacji, oferty sięgały 800 tys. złotych. Zwiększyliśmy kwotę do 450 tys. złotych. Mamy nadzieję, że gdy w przyszłym tygodniu nastąpi otwarcie ofert, to będziemy mogli wyłonić wykonawcę. Wartość kosztorysowa tej inwestycji to ponad 11 mln złotych. I jest szansa pozyskać duże dofinansowanie.

Planowany odcinek rozbudowy drogi nr 1627C Żygląd - Unisław wynosi ponad 10 km.

Zobaczcie zdjęcia

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie