Unijny Certyfikat Covidowy teraz dostępny w aplikacji na telefon. Czym są paszporty covidowe i kto może je otrzymać?

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
Jednak od wtorku, 8 czerwca, Unijny Certyfikat Covidowy jest dostępny również na telefon za pomocą specjalnej aplikacji umożliwiającej odczytywanie kodów QR.
Jednak od wtorku, 8 czerwca, Unijny Certyfikat Covidowy jest dostępny również na telefon za pomocą specjalnej aplikacji umożliwiającej odczytywanie kodów QR. Parlament Europejski
Unijny Certyfikat Covidowy, to dokument, który poświadcza o tym, że dana osoba została zaszczepiona, ma status ozdrowieńca lub w ostatnim czasie wykonała test w kierunku COVID-19, którego wynik okazał się negatywny. UCC ma pomóc w powrocie do normalności, m.in. umożliwiać podróże międzynarodowe. We wtorek wieczorem minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że dokument ten teraz jest możliwy do pobrania na telefon za pomocą specjalnie stworzonej do tego aplikacji. Zobacz, jak i skąd go pobrać. AKTUALIZACJA: APLIKACJA JEST DOSTĘPNA NA TELEFONY Z SYSTEMEM IOS I ANDROID.

COVID-19: Unijne Certyfikaty Covidowe obowiązują już w Polsce

Jak poinformowali 1 czerwca przedstawiciele rządu, Unijne Certyfikaty Covidowe są dostępne także w Polsce.

- Polska przystępuje do systemu Unijnych Certyfikatów Covidowych. To system stworzony przez Komisję Europejską po to, żeby móc ułatwić swobodne podróżowanie w Unii Europejskiej podczas pandemii

- mówił na początku czerwca minister zdrowia Adam Niedzielski.

I dodawał: - Ten system certyfikatów to elektroniczny dowód na to, że osoba przebyła chorobę COVID-19 i ma status ozdrowieńca. Drugi obszar, w którym certyfikaty będą wydawane, to jest kwestia negatywnego testu na COVID-19 (tylko na podstawie testów PCR - dop. red.). I wreszcie trzeci typ certyfikatu, o którym mówimy od dawna i który interesuje nas wszystkich najbardziej, to ten, który potwierdza zaszczepienie przeciw COVID-19.

Jedziesz na wakacje? Potrzebujesz szczepienia i certyfikatu

Dotychczas pobieranie certyfikatów możliwe było tylko zInternetowego Konta Pacjenta (pacjent.gov.pl). Dostępne było w dówch wersjach - internetowej - w formie kodu QR, a także do wydruku - w formacie PDF.

Unijne Certyfikaty Covidowe teraz dostępne w specjalnej aplikacji

Jednak od wtorku, 8 czerwca, Unijny Certyfikat Covidowy jest dostępny również na telefon za pomocą specjalnej aplikacji umożliwiającej odczytywanie kodów QR.

Jak poinformował minister Niedzielski, na ten moment aplikacja dostępna jest jedynie na telefonach z systemem iOS, jednak od 10 czerwca mogą korzystać z niej także posiadacze smartfonów z systemem Android.

- Od dziś w sklepie AppStore można pobrać aplikację do odczytu QR kodu w ramach Unijnego Certyfikatu Covidowego. Niedługo również w Google Play

- poinformował we wtorek wieczorem na Twitterze szef resortu zdrowia.

Czego nie wolno robić przed szczepieniem na koronawirusa? Cz...

Unijny Certyfikat Covidowy - co to takiego?

UCC to dokumenty, które mają obowiązywać we wszystkich państwach Unii Europejskiej, a także w Norwegii, Islandii i Liechtensteinie. Warto jednak zaznaczyć, że większość krajów wprowadza je dopiero od 1 lipca (do tego należy doliczyć ewentualny okres przejściowy, który może trwać nawet sześć tygodni).

Certyfikaty te mają ułatwić podróżowanie między państwami, ale również być zaświadczeniem dla osób, które zostały już w pełni zaszczepione, by nie były one uwzględniane w limitach na imprezach, koncertach czy weselach.

Kto może otrzymać Unijny Certyfikat Covidowy?

Certyfikaty wydawane są w trzech sytuacjach. Jeśli dana osoba:

  • została w pełni zaszczepiona przeciw koronawirusowi,
  • ma status ozdrowieńca,
  • wykonała test w kierunku COVID-19 i uzyskała wynik negatywny

Jak długo jest ważny Unijny Certyfikat Covidowy?

Dokumenty są dostępne zupełnie za darmo i są wystawiane w języku narodowym oraz angielskim. Ich ważność uzależniona jest od sytuacji w jakiej zostały wystawione:

  • w przypadku osób w pełni zaszczepionych - 1 rok,
  • w przypadku ozdrowieńców - od 11. do 180. dnia od pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa,
  • w przypadku negatywnego wyniku testu w kierunku COVID-19 - 48 godzin

Kto nie powinien szczepić się przeciw koronawirusowi? Te oso...

Takie są możliwe skutki uboczne i działania niepożądane szcz...

Wideo

Komentarze 22

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

"Dr Basiukiewicz OSTRO o paszportach covidowych i wyrzucaniu poza nawias społeczny. "Dostaniesz wodę i chleb"

W rozmowie z portalem nczas.com dr Paweł Basiukiewicz, elektrokardiolog, który kierował oddziałem covodwym, odniósł się do idei wprowadzenia paszportów szczepionkowych. Komisja Europejska już bowiem ogłosiła, że „unijne cyfrowe zaświadczenia Covid” będą dostępne dla obywateli od 1 lipca. Co więcej, minister Adam Niedzielski ogłosił, że zaszczepieni zyskają przywileje. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem nie wliczają się oni do limitów osób.

Dr Basiukiewicz podkreślał, że to, jakie konsekwencje będzie miało wprowadzenie paszportów szczepionkowych, zależy od tego, w jakim zakresie zostaną one wprowadzone. – Diabeł tkwi w szczegółach – zaznaczył lekarz. W ocenie medyka, w przypadku tych dokumentów „robi się powszechny nakaz”.

– Paszport szczepionkowy zaczyna przyjmować formę certyfikatu cyfrowej tożsamości zdrowotnej. Jeżeli posiadanie tego ma warunkować wjazd do innego państwa, to w zasadzie Strefa Schengen przestała istnieć, bo trzeba będzie mieć certyfikat, którym się człowiek określi. To po pierwsze – wskazał.

– A po drugie, czy te paszporty szczepionkowe nie zaczną funkcjonować też w przestrzeni wewnętrznej, jako taka przepustka do pracy, przepustka do współegzystowania z innymi ludźmi, np. w przestrzeniach zamkniętych – na basenie, w zoo – wyliczał lekarz.

Zdaniem dr. Basiukiewicza, wewnętrzne wprowadzenie paszportów szczepionkowych w ogromnym stopniu rzutowałoby na codzienne życie obywateli. – Moje dziecko nie pójdzie do przedszkola, czy do szkoły, bo się nie zaszczepiło, albo jego rodzice się nie zaszczepili. Albo nie wpuszczą pani do zoo, albo nie wpuszczą pani do aquaparku czy sklepu, bo pani albo np. pani córka się nie zaszczepiła – tak teoretyzuję. To już zaczyna być bardzo opresyjne – ocenił.

Odnosząc się do tzw. dobrowolności szczepień, lekarz wskazał, że wszystko już opisał George Orwell w „Roku 1984” . – Równie dobrze można powiedzieć, że coś jest dobrowolne, no ale jak tego nie przyjmiesz, jesteś wyrzucany poza nawias społeczny. Dostaniesz wodę i chleb – podsumował."

https://prawy.pl/114439-dr-basiukiewicz-ostro-o-paszportach-covidowych-i-wyrzucaniu-poza-nawias-spoleczny-dostaniesz-wode-i-chleb/

G
Gość

Co jeszcze wymyślą?

"Darmowy joint za szczepionkę. Taki pomysł wchodzi w życie w USA

Darmowy joint za szczepionkę. Bo ciągle nie każdy chce się szczepić

W USA akcja szczepień od początku szła dużo lepiej niż na przykład w krajach Unii Europejskiej. Jednak nie oznacza to, że medyczni eksperci oraz politycy są usatysfakcjonowani. I tak władze stanu Waszyngton za swój cel uznają zaszczepienie na COVID-19 70 proc. wszystkich mieszkańców. Na ten moment w pełni zaszczepiło się ich tylko niecałe 49 proc. Darmowe jointy mają oczywiście na celu dobicie do tych 70 procent.

To nie jest zresztą pierwsza podobna zachęta – choć oczywiście do tej pory nikt jointów za szczepionkę nie proponował. Były natomiast w Stanach darmowe napoje alkoholowe dla zaszczepionych, bilety na mecze baseballowe czy nawet pączki za darmo."

https://bezprawnik.pl/darmowy-joint-za-szczepionke/

G
Gość

"Maseczkowy terror w szkołach, bandycki pomysł szczepienia dzieci i absurdalne kryteria statusu ozdrowieńca. Katarzyna Treter-Sierpińska w Mediach Narodowych

...Dyskryminacyjne praktyki wobec niezaszczepionych, narastające wraz ze wzrostem liczby zaszczepionych, to bardzo groźne zjawisko będące skutkiem ignorancji i propagandowego przekazu rodem z III Rzeszy. Segregacja sanitarna już w Polsce obowiązuje i – o zgrozo – znajduje wielu zwolenników. Tworzy się system dożywotniej segregacji dla wszystkich, bo na dwóch dawkach szczepionki sprawa się nie zakończy. Ci, którzy dziś sądzą, że jako zaszczepieni weszli do kategorii nadludzi, wkrótce przekonają się, że bez trzeciej dawki są takimi samymi pariasami, za jakich dziś uznają niezaszczepionych. A potem okaże się, że przepustką do sklepu jest doroczne szczepienie na kowid. Oczywiście wszystkie zgony w wyniku szczepionki będą kwalifikowane jako „koincydencja czasowa”. Krok po kroku zostanie zbudowany system totalitarny, który nikomu nie pozwoli normalnie żyć."

https://wprawo.pl/maseczkowy-terror-w-szkolach-bandycki-pomysl-szczepienia-dzieci-i-absurdalne-kryteria-statusu-ozdrowienca-katarzyna-treter-sierpinska-w-mediach-narodowych-wideo/

P
Piotr

Ja bym tym wszystkim uszczypniętym kowidianom po kolczyku do ucha dołożył, żeby z daleka byli rozpoznawalni. Po co im paszporty srowidowe?!

G
Gość
11 czerwca, 15:07, gość:

Pandemia głupoty, jak można być tak głupim albo tak dać się ogłupiać by z radością przeć do nowoczesnego niewolnictwa?! Nikola?!

I nic nie kupi nic nie sprzeda kto nie przyjmie znamienia Bestii...

G
Gość
9 czerwca, 13:32, Gość:

Jestem ozdrowieńcem i po zalogowaniu się na konto pacjenta wyskakuje komunikat że ten certyfikat mi nie przysługuje! Wynik pozytywny testu był w listopadzie i znajduje się również w systemie konta pacjenta

11 czerwca, 15:02, Gość:

W sieci krążą opinie, że jest to podział na nadludzi (tych z paszportem) i podludzi, tych niezaszczepionych.

Dalej mówią, że nadludzie jeszcze nie raz się ździwią, że pomimo przyjęcia tego preparatu (który to dr Zbigniew Hałat określa "eksperymentalną terapią genową") obostrzenia dalej ich dotyczą.

"...Jeśli zaszczepieni myślą, że po dwóch dawkach preparatu trafili do kategorii nadludzi na zawsze, to są bardzo naiwni i wkrótce przekonają się, że bez trzeciej dawki znowu spadną do kategorii niezaszczepionych podludzi. A potem przyjdzie czas na czwarta dawkę, piątą, szóstą itd. Rok w rok będzie trzeba odnawiać certyfikat dla nadludzi i nie jest to teoria spiskowa. O tym, że tak będzie otwarcie mówią już producenci szczepionek i członkowie Rady Medycznej przy premierze. Szczepienie na kowid będzie powtarzane, więc nie ma mowy o dożywotnim certyfikacie. Warto uświadomić sobie tę oczywista oczywistość, żeby później nie było zdziwienia, gdy certyfikat straci ważność i dzisiejsi nadludzie staną przed wyborem: albo szpryca, albo szykany..."

https://wprawo.pl/szczepionkowy-apartheid-i-lockdown-na-jesieni-katarzyna-treter-sierpinska-w-cepolska-wideo/

G
Gość

"Szczepionkowy apartheid i lockdown na jesieni. Katarzyna Treter-Sierpińska w CEPolska

Dziś dziennikarze zadają politykom pytanie, czy na jesieni będzie czwarta fala koronawirusa. Pytanie jest bez sensu. Oczywiście, że będzie czwarta fala, bo w październiku zaczyna się sezon grypowy. Pytanie, które należy zadać, brzmi: Czy rząd wprowadzi lockdown w związku z jesiennym wzrostem liczby infekcji dróg oddechowych i czy po raz kolejny zostaną odwołane planowe zabiegi diagnostyczne i operacje?

Dotychczasowe rządowe metody tzw. walki z pandemią doprowadziły już do 140 tys. nadmiarowych zgonów, które są rezultatem odcięcia pacjentów od służby zdrowia. Polska jest rekordzistą w tej ponurej statystyce. Kolejny lockdown służby zdrowia to kolejne dziesiątki tysięcy zmarłych, którzy mogliby żyć, gdyby nie decyzje ministra Niedzielskiego i premiera Morawieckiego.

Mówiłam też o tym, jakim zagrożeniem jest sukcesywnie wprowadzany apartheid szczepionkowy. Dzielenie obywateli na zaszczepionych nadludzi i niezaszczepionych podludzi nie ma żadnych podstaw medycznych, ponieważ jedni i drudzy mogą chorować i zarażać. Jednym celem segregacji sanitarnej jest przymuszanie do wzięcia udziału w eksperymencie medycznym polegającym na przyjęciu preparatów, których producenci zostali zwolnieni z odpowiedzialności za ich skutki uboczne.

Jeśli zaszczepieni myślą, że po dwóch dawkach preparatu trafili do kategorii nadludzi na zawsze, to są bardzo naiwni i wkrótce przekonają się, że bez trzeciej dawki znowu spadną do kategorii niezaszczepionych podludzi. A potem przyjdzie czas na czwarta dawkę, piątą, szóstą itd. Rok w rok będzie trzeba odnawiać certyfikat dla nadludzi i nie jest to teoria spiskowa. O tym, że tak będzie otwarcie mówią już producenci szczepionek i członkowie Rady Medycznej przy premierze. Szczepienie na kowid będzie powtarzane, więc nie ma mowy o dożywotnim certyfikacie. Warto uświadomić sobie tę oczywista oczywistość, żeby później nie było zdziwienia, gdy certyfikat straci ważność i dzisiejsi nadludzie staną przed wyborem: albo szpryca, albo szykany..."

https://wprawo.pl/szczepionkowy-apartheid-i-lockdown-na-jesieni-katarzyna-treter-sierpinska-w-cepolska-wideo/

G
Gość

"...Eksperymentem niespotykanym dotąd w historii jest też sama masowość szczepień w skali globalnej. Światowej sławy naukowcy, w dziedzinie wirusologii jak laureat Nagrody Nobla Luc Montagnier czy specjaliści od szczepionek jak Geert Vanden Bossche apelują o zaprzestanie globalnych szczepień przeciw Covid-19 min.z powodu prowokowania nowych, coraz groźniejszych mutacji SARS Cov-2, które będą się wymykać sztucznie wytworzonej odporności na poprzednie warianty osób zaszczepionych..."

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2021/06/primum-non-nocere-a-zbrodnicze-dzialania-jelit-medycznych-i-rzadzacych/

G
Gość

"Niemiecka Komisja ds. Szczepień nie zaleca powszechnego szczepienia dzieci w wieku 12-17 lat

W czwartek (10.06.2021) niemiecka Komisja ds. Szczepień (STIKO) wydała oświadczenie w sprawie szczepienia dzieci i młodzieży w wieku 12-17 lat. Komisja zaleca szczepienie szczepionką mRNA Comirnaty (BioNTech/Pfizer) u dzieci i młodzieży z przebytymi chorobami ze względu na zakładane zwiększone ryzyko ciężkiego przebiegu choroby COVID-19.

Jednocześnie Komisja stwierdziła, że stosowanie preparatu Comirnaty u dzieci i młodzieży w wieku 12-17 lat bez wcześniejszych chorób nie jest obecnie ogólnie zalecane, ale jest możliwe po konsultacji lekarskiej oraz przy indywidualnych życzeniach i akceptacji ryzyka.

Przesłanie niemieckiej komisji jest jasne: ze względu na ryzyko związane ze szczepieniem, nie należy wdrażać systemu powszechnego szczepienia dzieci. Tymczasem w Polsce władza nagania do masowego szczepienia dzieci i wmawia rodzicom, że żadnego ryzyka nie ma, chociaż rośnie liczba przypadków zapalenia mięśnia sercowego i osierdzia u młodych osób zaszczepionych preparatami mRNA. Kto tu jest foliarzem?

Źródło informacji: Instytut Roberta Kocha"

https://wprawo.pl/niemiecka-komisja-ds-szczepien-nie-zaleca-powszechnego-szczepienia-dzieci-w-wieku-12-17-lat/

G
Gość
"Szczepienia na Covid-19 nieobjęte ubezpieczeniami. Są traktowane jako eksperyment medyczny

Ubezpieczyciele nieoficjalnie traktują zastrzyk przeciw Covid-19 jako eksperyment medyczny i odmawiają ochrony.

Za naruszenie zbiorowego prawa pacjentów do świadczeń zdrowotnych uznał rzecznik praw pacjenta (RPP)praktykę chorzowskiej przychodni, która szczepionym przeciw Covid-19 kazała podpisywać oświadczenie, że „świadomie biorą udział w eksperymencie medycznym i nie będą wnosić o roszczenia z tytułu odszkodowania za skutki uboczne". Tymczasem takie dodatkowe zabezpieczenie na wypadek roszczeń doradzają lekarzom sami ubezpieczyciele.

WARUNKOWY OBRÓT

Taki sposób postępowania doradziła właścicielowi spółki Centrum Medycyny Specjalistycznej On Clinic w Chorzowie agentka jej firmy ubezpieczeniowej. Miała mu powiedzieć, że wprawdzie nie dostanie tego na piśmie, ale jeśli któremuś z pacjentów coś się stanie, to ubezpieczyciel nie pokryje kosztów roszczeń. Oświadczenia podpisywali szczepieni preparatem Astra Zeneca, wokół którego narosły kontrowersje po doniesieniach o przypadkach zakrzepicy. RPP nakazał właścicielowi przychodni zaniechania tej praktyki i umieszczenie w lokalu spółki i na jej stronie internetowej przeprosin.

– Nie ma wątpliwości, że zgodnie z polskim prawem szczepienia określonymi produktami dopuszczonymi nawet warunkowo do obrotu mają charakter eksperymentu medycznego, który musiałby być ubezpieczony w ramach działalności prowadzonej przez podmioty lecznicze – mówi Kajetan Komar-Komarowski, radca prawny przy Zespole Kryzysowym Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. – Eksperymentem medycznym jest badanie kliniczne z użyciem produktu leczniczego, przeprowadzane na ludziach, w rozumieniu przepisów ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty – musi być to proces, który poprzedza dopuszczenie danego produktu leczniczego, w tym szczepionki, do obrotu.

Pacjent, poddając się szczepieniu, wyraża na nie zgodę w formie pisemnego oświadczenia, które znajduje się w ankiecie kwalifikacyjnej do szczepienia. Osobne oświadczenie nie jest wymagane.

– Nie można przymuszać pacjenta do oświadczenia, że rezygnuje z roszczeń za zdarzenia niepożądane powstałe podczas szczepienia, tym bardziej że rząd zapowiada powstanie funduszu kompensacyjnego szczepień ochronnych, z którego wypłacane będą świadczenia dla osób poszkodowanych w wyniku niepożądanych odczynów poszczepiennych zapisanych w charakterystyce produktu leczniczego. Takie oświadczenie mogłoby oznaczać, że pacjent zrzeka się świadczenia – tłumaczy mec. Komar-Komarowski.

Szczepionki przeciwko Covid-19 mają warunkową rejestrację zarówno europejskiego, jak i polskiego urzędu rejestracji leków, gdyż pozostają cały czas w trzeciej fazie badań klinicznych oraz są dodatkowo badane i monitorowane. W myśl definicji ustawowej, ich podawanie jest więc eksperymentem medycznym. Zgodnie z art. 21 ust. 2 ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty: „Eksperymentem leczniczym jest wprowadzenie nowych albo tylko częściowo wypróbowanych metod diagnostycznych, leczniczych lub profilaktycznych w celu osiągnięcia bezpośredniej korzyści dla zdrowia osoby chorej". Nie dziwi więc, że niektóre podmioty lecznicze próbują się zabezpieczyć przed ewentualnymi roszczeniami pacjentów za działania niepożądane takiej terapii. Tym bardziej że wśród przedstawicieli niektórych ubezpieczycieli też zdarzają się wątpliwości, czy szczepienia przeciw Covid–10 są objęte ubezpieczeniem OC na standardowych zasadach."

https://www.rp.pl/Ubezpieczenia-i-odszkodowania/305129937-Szczepienia-na-Covid-19-nieobjete-ubezpieczeniami-Sa-traktowane-jako-eksperyment-medyczny.html
G
Gość

Najwyższą od końca lutego liczbę nowych zakażeń koronawirusem, 8125, wykryto w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii - poinformował w piątek rząd w Londynie. To kolejny dzień w czerwcu z rekordowym od kilkunastu tygodni bilansem.

Szczepienia nie pomogły? Wielka Brytania zmaga się z najwyższą dobową liczba zakażeń koronawirusem od końca lutego

Wikimedia Commons

Zaledwie dwa dni temu dobowy bilans po raz pierwszy od końca lutego przekroczył 7000, a w zeszłym tygodniu, po raz pierwszy od końca marca, najpierw 5000, a później 6000. Łącznie w ciągu minionych siedmiu dni wykryto prawie 45,9 tys. infekcji, czyli o 58 proc. więcej niż w poprzednich siedmiu dniach.

W ciągu ostatniej doby stwierdzono 17 zgonów z powodu Covid-19, a w trakcie minionych siedmiu dni - 61, czyli o sześć więcej niż w poprzednich siedmiu dniach. Łączny bilans epidemii w Wielkiej Brytanii to 4,55 mln wykrytych zakażeń i 127 884 ofiary śmiertelne.

Wyraźnie rosnąca liczba infekcji, to efekt rozprzestrzenienia się indyjskiego wariantu koronawirusa, oficjalnie nazywanego obecnie wariantem Delta, który odpowiada już za 91 proc. nowych zakażeń w Wielkiej Brytanii.

https://www.tysol.pl/a67072-Szczepienia-nie-pomogly-Wielka-Brytania-zmaga-sie-z-najwyzsza-dobowa

G
Gość

to potwierdzenie czy czytnik kodów - kto jest głupi ???

G
Gość

Czy posiadacz takiego certyfikatu będzie czuł się jakoś bardziej dowartościowany?

S
Smerf Maruda

– Ze świata nadchodzą pierwsze doniesienia o zgonach osób małoletnich po tzw. „zaszczepieniu”. Koncerny farmaceutyczne, które zrzekły się odpowiedzialności i czerpią olbrzymie zyski z tych „szczepionek”, pozwalają sobie na coraz więcej – mówi w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl dr Katarzyna Ratkowska, psychiatra.

....

Ze świata nadchodzą pierwsze doniesienia o zgonach osób małoletnich po tzw. "zaszczepieniu". Koncerny farmaceutyczne, które zrzekły się odpowiedzialności i czerpią olbrzymie zyski z tych "szczepionek", pozwalają sobie na coraz więcej. Już zapowiadają "szczepienia" co 3 miesiące i na coraz gorsze epidemie. Pytanie, skąd o nich wiedzą. Jest to manipulacja, która napędza strach. Do tego dochodzi kłamliwa indoktrynacja, jakoby "szczepionki" były jedynym rozwiązaniem. Tak np. powiedział kilka dni temu Dan Staner, jeden z szefów Moderny. Otóż nie! Nie są nawet głównym rozwiązaniem. Przede wszystkim są nim znane już i skuteczne leki.

Jednak wszelka informacja pochodząca od licznych lekarzy i z niezależnych ośrodków naukowych o skutecznych lekach o działaniu przeciwwirusowym które są stosowane w medycynie od kilkudziesięciu lat, tylko często z innych wskazań, jest konsekwentnie blokowana i zwalczana. Są to: amantadyna, iwermektyna, hydroxychlorochina w skojarzeniu z cynkiem, fluwoksamina, mirtazapina i inne.

https://dorzeczy.pl/opinie/187785/psychiatra-szczepienia-dzieci-i-nastolatkow-sa-niedopuszczalne.html

https://www.youtube.com/watch?v=h8-_rKFPu6Y

G
Gość

"...Eksperymentem niespotykanym dotąd w historii jest też sama masowość szczepień w skali globalnej. Światowej sławy naukowcy, w dziedzinie wirusologii jak laureat Nagrody Nobla Luc Montagnier czy specjaliści od szczepionek jak Geert Vanden Bossche apelują o zaprzestanie globalnych szczepień przeciw Covid-19 min.z powodu prowokowania nowych, coraz groźniejszych mutacji SARS Cov-2, które będą się wymykać sztucznie wytworzonej odporności na poprzednie warianty osób zaszczepionych..."

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2021/06/primum-non-nocere-a-zbrodnicze-dzialania-jelit-medycznych-i-rzadzacych/

Dodaj ogłoszenie