Unisławianki dostały pieniądze, teraz czas na działanie w...

  Unisławianki dostały pieniądze, teraz czas na działanie w terenie

  Monika Smól

  Gazeta Pomorska

  Autorki ciekawych inicjatyw z gminy Unisław kolejno dzieliły się swoimi pomysłami z członkami komisji konkursowej. Wypadły przekonująco - na wszystkie

  Autorki ciekawych inicjatyw z gminy Unisław kolejno dzieliły się swoimi pomysłami z członkami komisji konkursowej. Wypadły przekonująco - na wszystkie cztery projekty przyznano dotację ©Nadesłane GOK Unisław

  W Gminnym Ośrodku Kultury dzielono pieniądze. Ci z kolei, którzy podzielili się swoimi pomysłami na projekty integrujące ludzi - dostali wsparcie.
  Autorki ciekawych inicjatyw z gminy Unisław kolejno dzieliły się swoimi pomysłami z członkami komisji konkursowej. Wypadły przekonująco - na wszystkie

  Autorki ciekawych inicjatyw z gminy Unisław kolejno dzieliły się swoimi pomysłami z członkami komisji konkursowej. Wypadły przekonująco - na wszystkie cztery projekty przyznano dotację ©Nadesłane GOK Unisław

  Cztery przedsięwzięcia, zgłoszone w ramach konkursu na inicjatywy lokalne 2018, zostaną nagrodzone dofinansowaniem.

  Członkowie komisji, która przyznawała fundusze, wysłuchali ciekawych prezentacji autorów zgłoszonych inicjatyw do konkursu grantowego na najlepsze inicjatywy lokalne w gminie Unisław.

  Burmistrz Chełmna straci mniej niż mógłby. Pomogli radni


  Wszystko w ramach projektu „Włącz się w kulturę”.

  Dofinansowali cztery inicjatywy  Przypomnijmy, na realizację tego zadania GOK w Unisławiu otrzymał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2018. Zgłoszone inicjatywy oceniała komisja w składzie: Jarosław Szczeciak - przewodniczący Rady Gminy w Unisławiu, Alicja Adryan - prezes Towarzystwa Oświatowego „Od Nowa” w Grzybnie, Elżbieta Jendrzejewska - kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Unisławiu oraz Paweł Marwitz - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Unisławiu.

  - Całkowity budżet projektu ze środków Narodowego Centrum Kultury wynosił 22 tysiące złotych - informuje Paweł Marwitz. - Miło jest nam ogłosić, że zwyciężyły cztery inicjatywy. Największym wsparciem - w wysokości 7 tys. złotych, wsparty został projekt „Warsztaty kulinarne i cukiernicze z wykorzystaniem ziół i kwiatów lokalnych, połączone ze Świętem Ziół” Jest to projekt zgłoszony przez Lokalne Gospodynie: Krystynę Kaspro-wicz, Agnieszkę Wróbel oraz Zenonę Durak.

  Na „Warsztaty rękodzieła - Ty też to potrafisz” Ewelina Jagielska otrzymała ponad 4,1 złotych dofinansowania.

  Kolejne przedsięwzięcie - „Szycie sztuką” - to projekt zgłoszony przez Magdalenę Szabłowską i Annę Golonka. Na jego zrealizowanie panie dostały ponad 5,4 tys. złotych.

  Z kolei „Rękodzieło naszą pasją” to projekt zgłoszony przez Zenonę Durak, który komisja zdecydowała się wesprzeć kwot a5,4 tys. złotych.

  Weź raport i poczytaj, czego oczekuje sąsiad  Jednocześnie Gminny Ośrodek Kultury opublikował diagnozę z potrzeb kulturalnych mieszkańców gminy.

  - Opracowaliśmy raport z diagnozy, zachęcamy do lektury - mówi dyrektor Marwitz. - Ten dokument jest podsumowaniem prowadzonej diagnozy lokalnej przez pracowników Ośrodka. Badania zostały przeprowadzone w ramach projektu „Włącz się w kulturę”, także dofinansowanego z tego samego źródła. Raport ma wstęp, charakterystykę naszej gminy, przedstawia wizerunek GOK-u i szczegółowy opis grup docelowych. Na koniec - podsumowania i wnioski. Przygotowując go przebadano cztery grupy docelowe: młodzież, sołectwa, rodziców w poczekalni i pasjonatów. Diagnozą objęto także park w Unisławiu.

  Raport jest utrzymany w ciekawej kolorystyce, zawiera dużą ilość zdjęć oraz wypowiedzi mieszkańców.

  - Mamy nadzieję, że analiza wniosków i rekomendacji pozwoli na wdrożenie inicjatyw, które pozytywnie wpłyną na poziom aktywności i zaangażowania mieszkańców w działania kulturalne - dodaje Marwitz.

  Raporty dostępne są m.in. w GOK-u.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018