Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uroczysty odbiór Golubsko-Dobrzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Zobacz zdjęcia

Karolina Rokitnicka
Karolina Rokitnicka
We wtorek 25 maja w Golubiu-Dobrzyniu nastąpił uroczysty odbiór inwestycji polegającej na kompleksowym przygotowaniu i uzbrojeniu Golubsko-Dobrzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Odsłonięto nazwy ulicy i ronda zlokalizowanego w obrębie strefy. Droga zyskała nazwę Przemysłowej, a rondo - 70-lecia połączenia Golubia i Dobrzynia.
We wtorek 25 maja w Golubiu-Dobrzyniu nastąpił uroczysty odbiór inwestycji polegającej na kompleksowym przygotowaniu i uzbrojeniu Golubsko-Dobrzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Odsłonięto nazwy ulicy i ronda zlokalizowanego w obrębie strefy. Droga zyskała nazwę Przemysłowej, a rondo - 70-lecia połączenia Golubia i Dobrzynia. KR
We wtorek 25 maja w Golubiu-Dobrzyniu nastąpił uroczysty odbiór inwestycji polegającej na kompleksowym przygotowaniu i uzbrojeniu Golubsko-Dobrzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Zobacz wideo: Spis powszechny w 2021 roku będzie możliwy online

W uroczystym odbiorze parku przemysłowego w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczyli m. in. marszałek województwa Piotr Całbecki, a także władze miasta, gminy i powiatu.

Golubsko-Dobrzyński Park Przemysłowo-Technologiczny przez wiele lat budził wiele nadziei - przede wszystkim z powstaniem miejsc prac i zagospodarowaniem terenów. Przygotowania do tej inwestycji rozpoczęły się w 2012 roku porozumieniem miasta i gminy wiejskiej Golub-Dobrzyń dotyczącym wspólnej realizacji inwestycji. Miasto pod Park Przemysłowy przeznaczyło 10 ha w okolicach PEC, a gmina 5 ha we Wrockach. Później ruszyły prace nad opracowaniem dokumentacji, a w ostatnich latach te związane z przygotowaniem terenów dla inwestorów.

W zakresie inwestycji w Golubiu-Dobrzyniu znalazło się ponad 800m nowej drogi wraz z kompleksowym uzbrojeniem terenów inwestycyjnych. Przy nowej asfaltowej drodze powstał ciąg pieszo-rowerowy. Wykonano także przepust na Strudze Dobrzyńskiej. Konieczna była przebudowa istniejącej infrastruktury technicznej i energetycznej oraz budowa kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego, sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej.

Całość kosztowała około 7,7 mln złotych. Około 5,3 mln zł stanowiło dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Trwa głosowanie...

Czy wciąż przestrzegasz reżimu sanitarnego?

Wszystkie grunty w parku są wydzierżawione i przedsiębiorcy po uzyskaniu pozwoleń budowlanych mogą rozpocząć inwestycje.

- Wielomilionowe wsparcie na przygotowanie terenów inwestycyjnych to pomoc dla samorządów lokalnych w przygotowaniu atrakcyjnej oferty dla inwestorów. Efektem, na który liczymy przede wszystkim, będą nowe miejsca pracy i wzmocnienie konkurencyjności naszej gospodarki - mówi marszałek Piotr Całbecki.

W ramach obecnej perspektywy finansowej RPO na przygotowanie i kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych oraz rozbudowę istniejących parków technologicznych i przemysłowo-technologicznych w Kujawsko-Pomorskiem przeznaczono ponad 33 mln złotych.

Podczas uroczystego odbioru odsłonięto nazwy ulicy i ronda zlokalizowanego w obrębie strefy. Droga zyskała nazwę Przemysłowej, a rondo - 70-lecia połączenia Golubia i Dobrzynia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska