https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Urodziny Mroczy. Na scenie De Mono i Alicja Majewska [program]

Maja Stankiewicz
Od czwartku 15 sierpnia do niedzieli wieczorne koncerty na mroteckim rynku. Wstęp oczywiście wolny
Od czwartku 15 sierpnia do niedzieli wieczorne koncerty na mroteckim rynku. Wstęp oczywiście wolny Maja Stankiewicz
626 rocznica nadania praw miejskich Mroczy przypada w sobotę 17 bm., ale miasto zaczyna świętować już od czwartku 15 sierpnia i bawić się będzie na urodzinowych imprezach cztery dni, czyli aż do niedzieli 18 bm.

- Będzie muzycznie, sportowo, dyskotekowo, coś dla dzieci i dorosłych - informują organizatorzy. Zapraszają mieszkańców na mrotecki rynek na codziennie wieczorne koncerty.

W rytmach disco polo

Pierwszy z nich już w czwartek 15 sierpnia. O godz. 20 wystąpi na rynku zespół B-QLL. Grupa wykonuje głównie muzykę disco polo i dance. Ma na swoim koncie wiele przebojów.

Ale świętowanie w Mroczy zacznie się w czwartek już od rana. O godz. 9.30 złożenie kwiatów pod obeliskiem na pl. Wolności oraz na cmentarzu. O godz. 10 uroczysta msza św. w kościele parafialnym, a po niej wspólna kawa mieszkańców na placu przy parafii.

O godz. 14 na rynku rozpoczną się wyścigi na hulajnogach i wózkach inwalidzkich. Z kolei o godz. 15 pokibicować można dzieciom startującym w Duathlon Mrocza 2019.

Przed koncertem, około godz. 17 wziąć można udział w otwartym quizie na orientację „Niepodległa”. Trasa wytyczona. Główne punkty to rynek i Jezioro Hetmańskie w Mroczy.

Pod chmurami Mroczy

W piątek koncerty na rynku rozpoczną się już o godz. 18. Po recitalu Emilii Pawłowskiej, około godz. 19 wyjdzie na scenę gwiazda tego wieczoru - Alicja Majewska. Towarzyszyć jej będą: Włodzimierz Korcz i Warsaw Opera Quartet. Po muzycznej uczcie dyskoteka „Pod chmurami Mroczy”. Zabawę poprowadzi Robert Szczepaniak z Radia Nakło.

Więcej wiadomości z Nakła i okolic na www.pomorska.pl/naklo[/a]

W sobotę gwiazdą koncertu na rynku - zespół De Mono Marka Kościkiewicza. Występ zaplanowano o godz. 19.30. Wcześniej w mieście kilka imprez sportowych. Po godz. 15 rozpoczną się na rynku zawody rolkarzy. Z kolei w hali sportowej od godz. 10 trwać będzie ogólnopolski turniej brydża sportowego. Uroczystym akcentem (godz. 15) złożenie kwiatów pod pomnikiem króla Władysława Jagiełły, który nadał Mroczy prawa miejskie.

Sporo dziać się będzie w mieście także w niedzielę. Od godz. 10 w hali sportowej II Otwarte mistrzostwa gminy Mrocza w szachach szybkich. Po południu imprezy na rynku w Mroczy. O godz. 14 zawody rowerowe, a o gdz. 17 dyskoteka dla dzieci. Ostatnim wydarzeniem Dni Mroczy - o godz. 20.30 na rynku - koncert zespolu "Zanoza".

Pospieszny do Kultury odc. 100. Wydanie specjalne naszego programu.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska