MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Urząd Marszałkowski rozdaje kasę na drogi powiatowe

(bog)
fot. sxc
Powiat inowrocławski otrzyma unijną dotację na przebudowę ponad 10-kilometrowego odcinka drogi z Janikowa do Tupadeł w gminie Inowrocław.

Decyzję o przyznaniu prawie 6 milionów złotych dofinansowania podjął zarząd województwa. Są to pierwsze pieniądze na modernizację dróg powiatowych w regionie, przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W planach robót jest poszerzenie jezdni, która otrzyma nową nawierzchnię. Powstaną pobocza, zjazdy na drogi boczne i zatoki autobusowe, a także chodniki i infrastruktura odwadniająca. Dodatkowo projekt zakłada przebudowę mostu nad Kanałem Noteckim w miejscowości Kołuda. Natomiast zmodernizowana droga zostanie ściśle powiązana z obwodnicą Janikowa. Jej budowa będzie kolejną inwestycją drogową realizowaną w ramach RPO WK-P. Całość pochłonie 14 milinów złotych z czego ponad 6 milionów to dofinansowanie.

Ale to nie koniec. Łącznie na realizację projektów związanych z budową i przebudową dróg powiatowych w kujawsko-pomorskim Urząd Marszałkowski przeznaczy 18,1 miliona euro. Pieniądze te zostaną rozdysponowane w ramach zakończonego już konkursu. Mogły się o nie ubiegać samorządy powiatowe z naszego regionu, a dofinansowanie mogło wynieść do 50 procent wartości projektu. Wysokość wsparcia jakie otrzymają poszczególne samorządy jest inna dla każdego powiatu i zależy od łącznej długości dróg na jego terenie.

- W konkursie złożono 29 wniosków. Każdy z nich, jeśli tylko został poprawnie przygotowany pod względem formalnym i merytorycznym, ma szansę na otrzymanie dofinansowania. Pierwszym jest projekt powiatru inowrocławskiego - mówi Beata Krzemińska, rzecznik prasowy toruńskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Decyzja o kolejnych dofinansowaniach będzie zapadać podczas najbliższych posiedzeń sejmiku województwa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska