https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uwaga na silne burze w nocy! Dla woj. kujawsko-pomorskiego wydano ostrzeżenie drugiego stopnia

sier
Wojciech Matusik / archiwum Polska Press
Wiatr w porywach może osiągać 100 kilometrów na godzinę, miejscami może spaść grad - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego. Gwałtownych zjawisk należy spodziewać się w nocy.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wieczorem nad zachodnią część kraju znad Niemiec nasunie się płytki ośrodek niżowy. W jego obrębie - w szczególności po południowej stronie, prognozowane są dogodne warunki do podtrzymania oraz rozwoju głębokiej konwekcji przez całą noc. Burze będą przesuwać się w naszą stronę. Województwo kujawsko-pomorskie znajdzie się w strefie, w której mogą być szczególnie intensywne.

Ostrzeżenie przed burzami dla Bydgoszczy i woj. kujawsko-pomorskiego

Ostrzeżenie dla rejonu Bydgoszczy obowiązuje od godziny 22:00 we wtorek (18 czerwca) do godziny 6 rano w środę (7 czerwca).

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad - tak brzmi komunikat IMGW dla naszego rejonu. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz oszacowano na 85 proc.

Jak zaznacza IMGW, w związku z przejściem niżu, w Polsce możemy spodziewać się dobrze rozwiniętych i zorganizowanych burz, również w postaci superkomórek burzowych oraz układów mezoskalowych.

  • Sytuacja pogodowa będzie dość dynamiczna. Warto śledzić aktualne komunikaty IMGW. Ostrzeżenia dla swojego rejonu znajdziesz na stronie IMGW.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska