https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Bielicach odbędzie się konkurs prac polowych dla młodzieży

W tym roku konkurs orki odbędzie się już po raz szósty
W tym roku konkurs orki odbędzie się już po raz szósty Archiwum/Agnieszka Nawrocka
Kilka lat temu pojawił się w powiecie mogileńskim pomysł, aby reaktywować popularne kiedyś konkursy orki. I tak już po raz szósty w tym roku odbędzie się w Bielicach Regionalny Konkurs Orki.

Już w najbliższy czwartek do Zespołu Szkół zjadą uczniowie szkół rolniczych. Co roku do Bielic zjeżdżają młodzi ludzie z województwa kujawsko-pomorskiego, pomorskiego oraz z
Rywalizują w precyzyjnym oraniu pola, a specjalna komisja sprawdza jakość prac. Zawodnicy, którzy startują w konkursie, mają za zadanie zaorać wyznaczony kawałek pola. Konkurs ma popularyzować prawidłowe wykonywanie prac polowych. Dla uczniów to także okazja to sprawdzenia się w pracy na nowoczesnym sprzęcie rolniczym.

Tegoroczny konkurs rozpocznie się w najbliższy czwartek. Oficjalne rozpoczęcie nastąpi o godzinie 10.30. W południe rozpoczną się treningi uczestników. Rywalizacja rozpocznie się w piątek. O godzinie 9 rozpocznie się konkurs w kategorii pług 3-skibowy oraz 4-skibowy obracalny. O godzinie 16.30 poznamy zwycięzców konkursu.

Zmagania w pracach polowych organizują co roku starostwo mogileńskie, Fundacja Powiatu Mogileńskiego oraz Zespół Szkół w Bielicach. Konkurs będzie się odbywał na terenie fundacji oraz zespołu szkół. "Gazeta Pomorska" jest patronem medialnym konkursu.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska