Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W centrum miasta staną kawiarenki. Z ruchu wyłączony zostanie przejazd przez Rynek w Grudziądzu [objazdy]

(DD)
Spichrzowa, tak jak przed rokiem, będzie deptakiem a nie ulicą
Spichrzowa, tak jak przed rokiem, będzie deptakiem a nie ulicą Fot. Piotr Bilski/Archiwum
Od środy, 6 maja zamknięty dla ruchu zostanie przejazd przez Rynek w Grudziądzu. Właściciele lokali gastronomicznych będą mogli rozstawić letnie kawiarenki, mimo że na razie ich nie otworzą. Jaką organizację ruchu przygotowali urzędnicy?

Zmiany w ruchu wprowadzane są głównie po to, aby właściciele lokali gastronomicznych mogli rozstawić letnie kawiarenki. Mimo że na razie - z powodu sytuacji epidemiologicznej - nie będą mogli ich otworzyć. - Chcą być przygotowani na "odmrożenie" tej działalności, dlatego umożliwiamy im rozstawienie kawiarenek - mówi Łukasz Rządkowski z Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu.

Organizacja ruchu będzie bardzo podobna do ubiegłorocznej. Z dwiema ważnymi zmianami.

- W tym roku, przynajmniej na razie, do parkowania nie udostępniamy Błoni Nadwiślańskich. Nie ma takiej potrzeby, ponieważ wiele wolnych miejsc postojowych jest w pobliżu, przy ul. Portowej - mówi Łukasz Rządkowski z ZDM. I dodaje: - Nie będzie też zakazu zatrzymywania się na ulicy Kościelnej, między ratuszem a ul. Tkacką.

Przypomnijmy więc jak od środy będziemy jeździli po ścisłym centrum Grudziądza.

Zamknięcie dla ruchu przejazdu przez Rynek - a przypomnijmy, że zamknięta jest także ul. Spichrzowa - podzieli ścisłe centrum na dwie strefy.

Strefa pierwsza to dojazd do ratusza

Dojazd do ratusza oraz obiektów handlowo - usługowych zlokalizowanych w najbliższej okolicy będzie możliwy jednokierunkowo następującymi ulicami: wjazd od ulicy Starorynkowej do ulicy Kościelnej dalej do ulicy Tkackiej w kierunku ulicy Starej i ulicą Starą po funkcjonującym torowisku tramwajowym w kierunku ulicy Wybickiego.

Strefa druga - dojazd do Muzeum/ul. Wodnej:

Wprowadzony zostanie ruchu jednokierunkowy w ciągu ul. Murowej z najazdem z kierunku ulicy Szkolnej w kierunku ul. Poprzecznej. Dojazd do muzeum i miejsc parkingowych na ul. Pańskiej oraz ul. Wodnej odbywał się będzie jednokierunkowo poprzez ulice: wjazd w ulicę Murową od ulicy Szkolnej do ulicy Poprzecznej dalej do ulicy Pańskiej w kierunku wyjazdu do ulicy Klasztornej.

Gdzie parkować samochody?

Zaleca się korzystanie z pobliskich ogólnodostępnych miejsc parkingowych, znajdujących się na al. Królowej Jadwigi (ok. 250 m od Rynku), ul. Portowej (ok. 350 m od Rynku), ul. Sienkiewicza - Targowisko (ok. 580 m).

Letnich kawiarenek w centrum Grudziądza będzie o kilka więcej niż przed rokiem.

Dwie nowe powstaną na płycie Rynku, przy przystanku tramwajowym, trzecia na ul. Mickiewicza (między Rynkiem a ul. Groblową). Kawiarenka rozstawiona zostanie także na ulicy Spichrzowej.

- W ścisłym centrum kawiarenek będzie około 20. A wciąż jesteśmy otwarci na propozycje kolejnych właścicieli lokali gastronomicznych - dodaje Rządkowski.

Przypomnijmy, że jednym z powodów wprowadzenia w ubiegłym roku takich zmian było zamknięcie dla ruchu ul. Spichrzowej z powodu Jarmarku Spichrzowego, który - podobnie jak inne duże imprezy plenerowe w okresie letnim - w tym roku się nie odbędzie. Początek Jarmark Spichrzowego przed rokiem relacjonowaliśmy tak: Jarmark Spichrzowy przyciąga wiele osób w Grudziądzu [zdjęcia]

Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą do odwołania. Szczegółowych informacji o nich udziela Sekcja Inżynierii Ruchu Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu, ul. Ludwika Waryńskiego 34A - tel. 56 66 30 823, e-mail: [email protected].

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska