W Ciechocinku odbyły się 27. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Boksie

Krzysztof Górski
OSiR
Na ringach w Ciechocinku rozegrały się 27. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Boksie. Zawody do udanych może zaliczyć reprezentant lokalnego klubu CKB Poteżnie Jakub Szmajda, który wywalczył brązowy medal.

W ostatni weekend w hali sportowej OSiR w Ciechocinku rozgrywane były finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Boksie, wieńczące tygodniowe zmagania pięściarzy w kategorii do 23 roku życia.

Turniej został rozegrany w 8 kategoriach wagowych od 52 kg do 91+kg. Wszystko rozpoczęły eliminacje. Po nich odbyły się ćwierćfinały, półfinały i wielki finał. Klub gospodarzy CKB Potężnie reprezentowało trzech zawodników: Daniel Piotrowski, Mateusz Nowak i Jakub Szmajda. Największy sukces z nich odniósł Szmajda, który po zwycięskich pojedynkach i bardzo równej walce półfinałowej zakończył mistrzostwa z brązowym medalem kategorii 91 kg.

Turniej w Ciechocinku wyłonił 8 młodzieżowych mistrzów Polski 2019. Zwycięzcą kategorii 52kg okazał się Jakub Słomiński z KS WDA Świecie. Kategorię 5 kg zdominował Ucha Maisuradze z KS SAKO Gdańsk. Najlepszy wśród pięściarzy do 63 kg był Damian Durkacz – BKS Concordia Knurów. Złoty medal w kategorii 69kg trafił do Łukasza Zyguły – KS SAKO Gdańsk. Kategoria 75 kg należała do Rafała Wołczeckiego, walczącego pod barwami UKS Adrenalina Boks Club Wrocław. Wśród zawodników do 81 kg najlepiej wygrał Sebastian Wiktorzak – BKS Skorpion Szczecin. Złoto wagi ciężkiej (91 kg) przypadło Michałowi Soczyńskiemu z KS PACO Lublin, zaś kategorii 91kg+ wygrał Damian Knyba – BSB Astoria Bydgoszcz.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani