MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W ferie na Kujawach i Pomorzu chętnie płaciliśmy bonem turystycznym. I możemy jeszcze do końca marca

Marek Weckwerth
Marek Weckwerth
W zimowe ferie podmiotom turystycznym w Kujawsko-Pomorskiem zapłacono Bonem Turystycznym na kwotę ponad 1 miliona złotych
W zimowe ferie podmiotom turystycznym w Kujawsko-Pomorskiem zapłacono Bonem Turystycznym na kwotę ponad 1 miliona złotych Fot. Marek Weckwerth
1 mln 151 tys. zł – taka jest wartość świadczeń w ramach bonu Turystycznego zrealizowanych w zimowe ferie w Kujawsko- Pomorskiem. Z tej możliwości można jeszcze korzystać do końca marca.

Przerwa zimowa dla uczniów z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego trwała od 30 stycznia do 12 lutego. Dla rodzin, które wcześniej nie wykorzystały z Polskiego Bonu Turystycznego, był to idealny moment na sięgnięcie po dofinansowanie wyjazdów z rządowego programu. Dane pokazują, że chętnie z tego korzystali.

Mieszkańcy 5 wspomnianych województw zrealizowali płatności na łączną kwotę 6 mln 902 tys. zł. Najchętniej bonem płacili mieszkańcy województwa małopolskiego – 2 mln 352 tys. zł, a na kolejnych miejscach znalazły się: województwo wielkopolskie - 1 mln 995 tys., kujawsko-pomorskie – dokładnie 1 mln 150 tys. 906 zł, świętokrzyskie – prawie 822 tys. zł i lubuskie – nieco ponad 581 tys. zł.

Beneficjenci z tych regionów wykorzystali do płatności łącznie ponad 15 tysięcy bonów, a do 8 tys. 610 podmiotów turystycznych na terenie województw kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim, lubuskim, małopolskim i wielkopolskim wpłynęło od początku obowiązywania programu już 919 mln 323 tys. 715 złotych, z czego ponad 5 mln 406 tys. 902 tylko w czasie 2 tygodni ferii.

- Do podmiotów turystycznych w Kujawsko-Pomorskiem trafiły już płatności o wartości 68 milionów złotych. Liczba płatności dla podmiotów turystycznych wyniosła 141 tysięcy 613 – informuje nas Krystyna Michałek, rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Bydgoszczy.

W Małopolsce są góry, więc region mierzy wysoko

Największymi beneficjentami Polskiego Bonu Turystycznego w okresie od 30 stycznia do 12 lutego tego roku okazali się przedsiębiorcy z Małopolski, którzy przyjęli płatności na kwotę ponad 4 milionów złotych.

– Małopolska jest bezdyskusyjnie liderem stawki, który konsekwentnie od początku wprowadzenia programu Polski Bon Turystyczny wykorzystuje swoją szansę, zarówno jeśli chodzi o wartość transakcji zrealizowanych za pomocą bonu, liczbę podmiotów biorących udział w programie, jak i rozwój oferty. Bont turystyczny w województwie małopolskim można zrealizować w 5643 obiektach turystycznych – większą liczbą może pochwalić się jedynie województwo pomorskie. Z doskonale przygotowaną bazą turystyczną i stale rozwijającymi się ośrodkami sportów górskich, Małopolska może śmiało konkurować z najbardziej znanymi miejscami zimowego wypoczynku w Europie – powiedział wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy.

Dodatkowym atutem dla podróżujących rodzin lub rodziców wysyłających dzieci na zorganizowany zimowy wypoczynek do Małopolski jest też największa liczba podmiotów turystycznych wyróżnionych przez Polską Organizację turystyczną Certyfikatem Dobrych Praktyk, który gwarantuje najwyższą jakość usług i bezpieczeństwo wypoczynku.

Płacić można także za późniejszy wyjazd

Polskim Bonem Turystycznym można płacić zarówno za rodzinne wyjazdy na ferie, jak i zorganizowany wypoczynek dzieci i młodzieży – zimowiska, obozy lub wycieczki czy zajęcia organizowane przez ośrodki edukacyjne.

To też może Cię zainteresować

Rodzice, którzy nie mieli możliwości skorzystania z bonu podczas ferii, mogą jeszcze opłacić nim np. zaliczkę na późniejszy wyjazd, który odbędzie się nawet po 31 marca 2023 roku. Ważne jest jednak, aby płatność nastąpiła przed tą datą, czyli terminem, w którym upływa termin obowiązywania programu Polski Bon Turystyczny.

Z bonu może skorzystać niemal 6,5 miliona dzieci. Można je wykorzystać w ponad 28 tysiącach miejsc w całej Polsce. Także podczas jednodniowego wyjazdu, bez konieczności pokrywania noclegu dla całej rodziny lub blisko swojego miejsca zamieszkania. Podobnie jak w programie „Rodzina 500 Plus”, bon przysługuje niezależnie od poziomu dochodów.

Jak aktywować

Bon można wygenerować w systemie teleinformatycznym, po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Po czym na wskazany telefon lub adres mailowy otrzymuje się 16-cyfrowego numer, który okazuje się podczas rezerwacji pobytu lub usługi turystycznej.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska