W poniedziałek 16 maja do dzielnicowych z gminy Skrwilno zgłosił się jeden z mieszkańców i powiadomił, że kilka dni wcześniej ktoś uszkodził mu samochód marki Audi. Zgłaszający wycenił szkodę na ok. 2,5 tys. zł. Na miejsce przybyli kryminalni, którzy sporządzili niezbędną dokumentację oraz zabezpieczyli ślady. Jednocześnie dzielnicowi przejrzeli monitoring.
– Na jego podstawie ustalili, że 11 maja, około godziny 23.00, przy zaparkowanym audi na hulajnodze przejeżdża mężczyzna. Dzielnicowi od razu rozpoznali kim jest i już dwie godziny później podejrzany był w rękach funkcjonariuszy. Zebrane przez policjantów dowody wskazały, że to zatrzymany przez nich 22-latek bez powodu kopnął w samochód, uszkadzając pokrywę silnika – tłumaczy asp. sztab. Dorota Rupińska z KPP Rypin.
Dodatkowo okazało się, że mężczyzna był już od jakiegoś czasu w kręgu zainteresowań kryminalnych, w związku z innymi zgłoszonymi przestępstwami. 22-latek trafił do policyjnej celi, a 17 maja usłyszał cztery zarzuty karne. Oprócz uszkodzenia samochodu, zatrzymany dopuścił się także naruszenia miru domowego oraz dwukrotnie kierował groźby karalne. Do wszystkich tych zdarzeń doszło w maju tego roku.
18 maja prokurator, na wniosek funkcjonariuszy, zastosował wobec 22-latka dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz zakaz opuszczania kraju. Grozi mu do pięciu lat więzienia.
