Grudziądzka szkoła ma wiele do zaoferowania swoim słuchaczom. Prowadzi bowiem naukę w systemie wieczorowym i zaocznym. Do wyboru są: trzyletnie liceum ogólnokształcące, dwuletnia szkoła policealna oraz trzyletnie technikum uzupełniające.
- Nauka w ogólniaku odbywa się trzy razy w tygodniu (poniedziałek, wtorek, czwartek, w godz. 15 - 20) w systemie wieczorowym, natomiast zaocznym - w środy i piątki (godz. 15 - 20).
Absolwenci LO uzyskają średnie wykształcenie i możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego.
- Jeśli chodzi o szkołę policealną, to fach w niej można zdobyć z zakresu: administracji, rachunkowości i archiwistyki. Na tym nie koniec.
- Otwieramy również nowe kierunki - zachęca Ewa Szczepanowska, wicedyrektor CKU w Grudziądzu. - Są to: florysta, technik transportu drogowego i technik urządzeń audiowizualnych.
Dwuletnia edukacja w systemie zaocznym kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe i uzyskaniem tytułu technika.
- CKU prowadzi ostatni nabór również do trzyletniego technikum uzupełniającego. - Zapraszamy chętnych, którzy chcą zostać handlowcami, budowlańcami lub elektrykami - podkreśla Ewa Szczepanowska.
Jeśli chodzi o praktyki, to odbywają się w firmach na terenie powiatu grudziądzkiego. Szkoła współpracuje też z Ośrodkiem Szkolenia Zawodowego, działającym przy „mechaniku”.
Obierz ster na kurs
Z myślą o osobach dorosłych, chcących podnieść swoje kwalifikacje lub zdobyć nowe, w CKU od września ruszają także darmowe kursy zawodowe.
Jakie? - Z zakresu montażu i eksploatacji komputerów, projektowana i eksploatacji lokalnych sieci komputerowych oraz tworzenia i administracji stron internetowych oraz baz danych - wylicza wicedyrektor Szczepanowska.
Ponadto można zapisać się na kursy prowadzenia: sprzedaży, działalności handlowej, rachunkowości i analizy finansowej.
Trwają one od 600 do 800 godzin. Słuchacze na koniec zdają egzaminy przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Gdańsku. A uzyskane certyfikaty będą honorowane w krajach Unii Europejskiej.
Szkoła nie samą nauką żyje
- Wychodzimy do kina i teatru - zdradza Ewa Szczepanowska.
Grudziądzki gmach CKU przyciąga nie tylko uczniów, ale również przechodniów. Znajduje się w nim jedyny w mieście, zabytkowy zegar wieżowy z 1896 roku. - Czas odmierza co pół godziny - chwali się wicedyrektor. - Zegarmistrz nakręca go raz w tygodniu.
Przyłącz się do nas!
Grudziądzkie CKU jest jedną z wielu szkół, które przystąpiły do naszego projektu „Ucz się pilnie. Zrealizuj marzenia”. Od kilku tygodni tworzymy bazę szkół kształcenia ustawicznego w regionie - można ją znaleźć na stronie: www. uczsiepilnie.eu. I dopisać się. Za darmo.
Jak to zrobić? Wystarczy przesłać ofertę szkoły na adres: [email protected].
Od kwietnia co miesiąc w „Pomorskiej” publikujemy 8-stronicowy dodatek poświęcony wyłącznie kształceniu ustawicznemu. Będzie się ukazywał aż do czerwca 2013 roku (z przerwą na miesiące wakacyjne - lipiec i sierpień). Kolejny ukaże się już we wrześniu. A w nim również porady naszych ekspertów m.in. psychologów i doradców zawodowych.
Rekrutacja. Centrum Kształcenia Ustawicznego w Grudziądzu
ul. Legionów 2 , tel. 56 45 13 632 www.cku.org.pl
- Nabór trwa do 22 sierpnia.
- Dokumenty jakie należy złożyć, żeby zostać przyjętym do CKU, to: podanie, świadectwo ukończenia szkoły, ksero dowodu osobistego oraz trzy zjdęcia.
- Sekretariat w czasie wakacji jest czynny od poniedziałku do piątku, w godz. od 9 do 14.