Inowrocław. 15-lecie reaktywowania administracji powiatowej
Na terenie Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu 5 czerwca 2014 roku oficjalnie świętowano 15. rocznicę działalności administracji powiatowej w Polsce. Dzień wcześniej odbyła się konferencja prasowa, na której starosta przypomniał najważniejsze inicjatywy realizowane od 1999 roku w Powiecie Inowrocławskim.
Nazbierało się
Inwestowano w szpital im. dr. Ludwika Błażka. Obecnie jest to nowoczesna placówka służby zdrowia plasująca się na czołowych miejscach w kraju. - To efekt aktywności pracowników szpitala. Całego zespołu - podkreśla starosta.
Wśród sukcesów powiatu Tadeusz Majewski wymienia też inwestycje w oświatę. Większość szkolnych budynków jest po kapitalnych remontach. Przy III LO w Inowrocławia wybudowano powiatową halę sportową "Kujawianka". Rozpoczęto wyposażanie szkół w nowoczesne boiska.
Powiat zrealizował wzorcowy program budowy rodzinnych domów dziecka. - To nasza duma. Dzieciaki pokrzywdzone przez los mieszkają w 14-osobowych budynkach, w komfortowych warunkach - zapewnia Tadeusz Majewski.
Uroczyście
O sukcesach mówiono też podczas uroczystości w muzeum. Wojewoda Ewa Mes wspominała właśnie o domach dziecka. - Gdy spotykam się z kolegami na konwentach wojewodów, wszyscy wysoko oceniają te inicjatywę - podkreśliła. Wojewoda chwaliła powiat, za doskonałe budowanie wizerunku małej ojczyzny i umiejętność współpracy z samorządami gminnymi.
Z kolei wicemarszałek Dariusz Kurzawa zwracał uwagę na inwestycje drogowe. - Chciałbym, żeby drogi wojewódzkie były tak utrzymane jak drogi w powiecie inowrocławskim - zaznaczył.
Podczas uroczystości starosta Majewski wspólnie z Ryszardem Jagodzińskim, przewodniczącym rady powiatu uhonorowali osoby, które współpracowały i współpracują ze starostwem. Wśród nich byli m. in. Leonard Maciejewski, starosta w latach 1999-2006, a także Iwona Stanek, Urszula Iwicka i Piotr Czarnolewski, byli przewodniczący rady powiaty. Wyróżnieni otrzymali okolicznościowy numizmat nawiązujący do tymczasowej polskiej waluty ustanowionej na terenie powiatu inowrocławskiego w 1919 roku, czyli zaraz po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.
Czytaj e-wydanie »