Tak było na pikniku charytatywnym dla Dominika w Złotnikach Kujawskich. Zobacz wideo:

W ankiecie, przygotowanej przez ratusz w Inowrocławiu, 215 inowrocławian zadeklarowało chęć zakupu węgla po preferencyjnej cenie.
- Zapotrzebowanie, w ramach pierwszej transzy oszacowano na około 300 ton węgla. Potrzeby mieszkańców, dotyczące wspomnianego zakupu zostały potwierdzone - informuje Adriana Szymanowska, rzecznik prasowy prezydenta Inowrocławia.
Podkreśla, że zgodnie z przepisami, do dokonania zakupu uprawniona jest osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego.
Miasto Inowrocław wybrało opcję zawarcia umowy z prywatną firmą, profesjonalnie zajmującą się handlem opałami.
- Koordynować działania będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Konieczne było jednak oddelegowanie kilku urzędników, aby mogli zająć się tylko tym zadaniem. MOPS będzie weryfikować wnioski i ściśle współpracować z wyłonioną firmą - mówi prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.
Od 9 listopada inowrocławianie mogą składać wnioski o zakup węgla po preferencyjnej cenie, 2 tys. zł za tonę.
W celu ułatwienia i sprawnego przeprowadzenia niezbędnych procedur, przygotowano wzór wniosku na podstawie zapisów ustawy (druk dostępny jest także w formie elektronicznej na www.bip.inowroclaw.pl oraz na stronie www.inowroclaw.pl).
W Inowrocławiu wniosek na węgiel można złożyć w kilku miejscach:
- w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, przy ul. Świętego Ducha 90,
- w Biurze Obsługi Interesantów i Kontroli Urzędu Miasta Inowrocławia, przy al. Ratuszowej 36,
- w Wydziale Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Urzędu Miasta Inowrocławia, przy al. Sienkiewicza 1,
- w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Inowrocławia, przy ul. Wawrzyniaka 33,
- elektronicznie: poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą ePUAP lub można wysłać wniosek opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, na adres: [email protected].
Miasto podkreśla, że wniosek dotyczy wyłącznie pierwszej transzy dostarczenia maksymalnie 1,5 tony paliwa stałego, do 31 grudnia 2022 r. Do tego też dnia można składać wnioski.
W kolejnych krokach, MOPS zweryfikuje złożone wnioski, a następnie poinformuje wnioskodawcę o wynikach weryfikacji. Jeżeli będzie ona pozytywna, pracownik skieruje wnioskodawcę do firmy, z którą Miasto ma podpisaną umowę na dystrybucję paliwa stałego.
Mieszkaniec Inowrocławia bezpośrednio z pracownikiem firmy ustali termin i miejsce odbioru/transportu węgla.
- Zgodnie z obowiązującym prawem zarejestrowaliśmy się na stronie cieplo.gov.pl, złożyliśmy zamówienie i oczekujemy, na ruch ze strony spółki Skarbu Państwa, tj. PGE Paliwa - dodaje prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.