W Kikole uroczyście otwarto ulicę Rzemieślniczą. Realizacja inwestycji idzie zgodnie z planem.

Małgorzata Chojnicka
Małgorzata Chojnicka
Symboliczne przecięcie wstęgi na ulicy Rzemieślniczej w Kikole
Symboliczne przecięcie wstęgi na ulicy Rzemieślniczej w Kikole Małgorzata Chojnicka
W gminie Kikół trwa realizacja zadań inwestycyjnych, które zaplanowano na ten rok. Tempo prac wskazuje na to, że wszystkie zakończą się w wyznaczonych terminach. Kilka dni temu odbyło się symboliczne otwarcie ulicy Rzemieślniczej w Kikole. Było uroczyste przecięcie wstęgi z udziałem władz samorządowych szczebla powiatowego i gminnego. Wartość tej inwestycji wyniosła 430 172 zł przy dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 258 103 zł. Do tego doszło jeszcze 55 tys. zł przekazanych przez powiat lipnowski.

W gminie Kikół trwa realizacja zadań inwestycyjnych, które zaplanowano na ten rok. Tempo prac wskazuje na to, że wszystkie zakończą się w wyznaczonych terminach.

Kilka dni temu odbyło się symboliczne otwarcie ulicy Rzemieślniczej w Kikole. Było uroczyste przecięcie wstęgi z udziałem władz samorządowych szczebla powiatowego i gminnego. Wartość tej inwestycji wyniosła 430 172 zł przy dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 258 103 zł. Do tego doszło jeszcze 55 tys. zł przekazanych przez powiat lipnowski.
- Warto podkreślić, że ta jedna z najstarszych ulic w Kikole została wybudowana od podstaw – mówi Józef Predenkiewicz, wójt gminy Kikół. – Wykonaliśmy nie tylko nawierzchnię, chodniki i zjazdy do posesji, ale także kanalizacja deszczową. Dlatego też całkowity koszt wykonanych prac jest wyższy i wynosi około 600 tys. zł.

W gminie Kikół bieżący rok jest bardzo pracowity pod względem inwestycyjnym. Sieć kanalizacyjna zostanie rozbudowana o kolejne trzy ulice. Prace są już na bardzo zaawansowanym etapie. To duże przedsięwzięcie inwestycyjne, bo jego koszt wynosi niebagatelne 284 tys. zł. Umowa została podpisana pod koniec stycznia br. Kanalizacja sanitarna zostanie wykonana w Kikole na ulicach: Kasztelańska, Lipowa i Piaskowa. Termin zakończenia prac wyznaczono na 29 października br. To duże zadanie, które poprawi jakość życia mieszkańców tych ulic. Nie będą musieli przynajmniej pamiętać o terminowym wywozie nieczystości.
Pozytywnie został rozpatrzony wniosek o dofinansowanie modernizacji drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Hornówku w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Wartość zadania to kwota 304 721 zł. Powstanie kilometrowy odcinek drogi. Z kolei w Ciełuchowie trwa termomodernizacja dwóch obiektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 – 2020. To Szkoła Podstawowa oraz świetlica wiejska, która dodatkowo zostanie wyremontowana i doposażona. Koszt realizacji tych inwestycji to 1 mln 101 tys. zł przy dofinansowaniu wynoszącym ponad 912 tys. zł.
W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg gmina Kikół otrzyma dofinansowanie do pierwszego etapu budowy drogi w Wolęcinie. Wartość inwestycji to 1 161 482 zł, a kwota wsparcia wyniesie 696 889 zł.
- Naszą największą inwestycją jest budowa stacji uzdatniania wody w Suminie, ale zostanie ona oddana do użytku w przyszłym roku – kontynuuje wójt Józef Predenkiewicz. – Będzie ona kosztowała około 3,3 mln złotych, ale rozwiąże nasze problemy z zaopatrzeniem w wodę. Będzie miała taką moc, że nadwyżki wody będziemy mogli nawet sprzedawać sąsiednim gminom.

Kryzys klimatyczny, kryzys demograficzny?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie