Musimy wyodrębnić rzeczy czy kosmetyki, których używamy codziennie i tylko te zostawmy na wierzchu. Resztę trzymajmy w szafce, koszyku czy pojemniku. Podobnie z kosmetykami, które w większości powinny być chronione przed światłem.
Kosmetyki codziennego użytku niech stoją tak, byśmy mieli do nich jak najlepszy dostęp. Sprawdzają się osobne półki na kosmetyki dla dzieci (niżej) czy dorosłych (wyżej).
Na co zwracamy uwagę, wchodząc do łazienki? Na zlew. Zadbajmy więc o porządek na umywalce i w jej okolicach. Dobrym rozwiązaniem jest dozownik na mydło w zamian za tradycyjną kostkę mydła, którą kładziemy bezpośrednio na zlew.
Gdzie rozmieścić wieszaki na ręczniki, jeśli nie ma ich "na wyposażeniu", czyli nie kładziemy ich na grzejniki drabinkowe, które spełniają też rolę suszarki do ręczników? Najlepiej, by wieszaczki pozwalały nie tylko na powieszenie ich, ale rozłożenie (wtedy wyschną).
Rośliny w łazience? Czemu nie?! Łazienka sprzyja hodowli roślin, bo jest tu dosyć ciemno i wilgotno. Wybierzmy te cieniolubne, np. paprotki albo bluszcze, fiołki, filodendrony. Doniczki powinny stać z dala od miejsca dezodorantów, perfum czy lakierów do włosów. Te zabiegi nam pomogą, ale roślinom mogą zaszkodzić.