Autorem niecodziennego projektu jest Bartosz Krawczyk - na co dzień nauczyciel historii i WOSu w Zespole Szkół nr 1 Centrum Kształcenia Praktycznego w Aleksandrowie Kujawskim, ale również pasjonat fotografii. - Zdjęcia rozpocząłem w listopadzie 2018 roku, wtedy jeszcze nie wiedziałem czy się uda – przyznaje autor. - Jednak po kilkunastu portretach wieść rozeszła się w eterze i mieszkańcy sami zaczęli się zgłaszać.
Informacje o projekcie dotarły również do stowarzyszenia Aleksandrowska Kultura, które zwróciło się do władz miasta i powiatu o wsparcie w zorganizowaniu niezwykłego wydarzenia, upamiętniającego 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Czytaj także:Pierwsze aleksandrowskie dyktando "O hełm tropikalny hrabiego Edwarda" przyciągnęło tłumy [zdjęcia]
Nim goście zabrali się do oglądania portretów w patriotyczny nastrój wprawił ich koncert chóru „Lutnia NOVA”. Uroczystego otwarcia wystawy dokonali: Wanda Gronet – prezes zarządu stowarzyszenia „Aleksandrowska Kultura”, Andrzej Cieśla – burmistrz oraz Lidia Zwierzchowska – starosta.
Dodatkowym smaczkiem przygotowanym przez organizatorów było 100 flag Rzeczpospolitej Polskiej, które rozdano gościom imprezy. Dzieła Bartosza Krawczyka będzie można podziwiać w salonie wystaw MCK do końca maja. Następnie zdjęcia trafią do sfotografowanych.
Flash INFO, odcinek 10- najważniejsze informacje z Kujaw i Pomorza.
