Skontaktowaliśmy się z Komendą Powiatową Policji w Nakle. Rozmawialiśmy ze starszym aspirantem Damianem Moczadło, p. o. oficera prasowego KPP Nakło.
Zgłoszenia nie było
St. asp. Damian Moczadło sprawdził: żadnego zgłoszenia o nawiezieniu śmieci w parku przemysłowym w Paterku nie znalazł. Nie przyjęła też żadnego zgłoszenia nakielska straż miejska.St. asp. Moczadło skontaktował się też z nakielskim ratuszem. Dowiedział się, że przedsiębiorca, który dzierżawi około 1 ha gruntu w parku przemysłowym w Paterku faktycznie nawiózł około 200 ton gruzu. Bo zamierza postawić zakład, w którym będzie produkował konstrukcje stalowe.
Był też patrol policji
Na miejsce wysłał też patrol policji. Zawiadomił również - celem wyjaśnienia - ratuszowe służby ochrony środowiska. I o swych ustaleniach p.o. oficera prasowego st. asp. Damian Moczadło zawiadomił też nas. Dziękujemy.
Nieobecny w ratuszu burmistrz Sławomir Napierała telefonicznie poinformował nas, byśmy skontaktowali się z Anną Gil, która w wydziale inwestycji nakielskiego urzędu zajmuje się parkiem przemysłowym w Paterku. Uzyskaliśmy pełną informację o wszelkich inwestycjach w tym miejscu. Potwierdzono nam te uzyskane już w nakielskiej komendzie policji.
Zanim urośnie zakład
To prawda, że przedsiębiorca nawiózł 200 ton gruzu. To Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe, z którym gmina Nakło podpisała umowę 7 listopada zeszłego roku. Firma - zgodnie z umową - zajęła działkę o powierzchni jednego hektara. W 48 miesięcy - licząc od daty podpisania umowy - ma postawić zakład, który będzie produkował konstrukcje stalowe. Nawieziono około 200 ton gruzu, by utwardzić teren pod przyszłą inwestycję. Wszystko zgodnie z prawem budowlanym, pozwoleniami na budowę, wymogami środowiskowymi itp. Uzyskanie ich też wymaga czasu. Stąd w umowie 48 miesięcy...
Więcej wiadomości z Nakła i okolic na www.pomorska.pl/naklo[/a]
Znam Paterek z czasów, gdy były tu nieużytki, gdy gmina przystąpiła do tworzenia parku przemysłowego. Byłem też na uroczystym jego otwarciu. 25 hektarów przygotowanych pod inwestycje, kilometry dróg asfaltowych i infrastruktury podziemnej... Trzy hektary pokryte asfaltem. Wszystko przygotowane pod przyszłe inwestycje.
Solec był wzorcem
Tak było i w Solcu, który jako jeden z pierwszych w Polsce utworzył park przemysłowy. Udało się, więc potem jeszcze park przemysłowy II i inkubator przedsiębiorczości...
W ślady Solca poszły inne gminy. Także Bydgoszcz, Koronowo, Nakło. - Mamy podpisane z przedsiębiorcami cztery umowy - mówią w nakielskim ratuszu. „W drodze” są cztery kolejne. Trzy na pewno zostaną podpisane w tym roku... Niebawem zaczną rosnąć hale produkcyjne. I oby ich jak najwięcej.
Matura 2018 z polskiego w 6 LO w Bydgoszczy.