Muzeum im. Zenona Erdmanna w Szubinie otwarte będzie dla nocnych gości w piątek od godz. 19.
Wieczór z filmem
Na początek poznamy laureatów konkursu na herb Szubina. Kto zechce będzie mógł także sprawdzić swą wiedzę pisząc test o mieście i szubińskim muzeum. Przed godz. 20 będzie jeszcze okazja obejrzeć film pt. "Pasjonaci podziemi" przygotowany przez miłośników fortyfikacji z Poznania.
Potem będą kolejne filmy: o wizycie kardynała Józefa Glempa w Szubinie w 1990 r. i bojach o pomnik na placu Wolności (materiały z 1993 r.). Pokazany zostanie też film nakręcony przez Szubińską Telewizję Butik, która działała w mieście w latach 90. oraz film "Z archiwum IPN", którego emisja planowana jest w Szubinie kwadrans po godz. 22.
W piątek od godz. 17 na bezpłatne imprezy zaprasza mieszkańców powiatu także Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle.
Koncerty i wernisaże
Na początek zaplanowano dwa wernisaże. Pierwsza nowa wystawa dokumentuje 20-lecie samorządu nakielskiego, druga opowiadać będzie o historii i współczesności Kanału Bydgoskiego. Dla gości wystąpią zespoły: "Trójnik" i szantowa grupa "Własny port". W godz. 20- 22.30 przewidziano nocne zwiedzanie muzeum z przewodnikiem.
Monety, książki i...
W sobotę nocną porą swe podwoje dla zwiedzających otworzy z kolei muzeum Stanisława Staszica w Pile.
W programie m.in.: zwiedzanie wystaw, koncert, wykłady, kiermasz książek sprzedaż monet okolicznościowych. Początek tych atrakcji - godz. 19.