Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W powiecie mogileńskim co roku przybywa osób odmawiających zaszczepienia dzieci

Redakcja
freeimages.com
Coraz częściej rodzice z powiatu mogileńskiego odmawiają szczepienia swoich dzieci. Liczba nie jest duża, jednak systemacztycznie wzrasta.

W minionym roku obowiązkowym szczepieniom podlegało ponad 8600 osób - dzieci i młodzież. Jak wynika z danych przygotowanych przez Powiatową Państwową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną szczepienia noworodków i dzieci do 2. roku życia realizowano na poziomie od 88 do blisko 99 procent. Jedynie na odrę, różyczkę, świnkę było to 84 procent. Szczepienia rocznikowe wykonuje się u 6, 10, 14 i 19-latków. I tu szczepieniom poddano od blisko 79 do 93,5 procent. Zanotowano 3 przypadki łagodnych niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Jak jednak czytamy w rocznym sprawozdaniu PSSE - „Ta względnie korzystna sytuacja ulega jednak zagrożeniu, co wynika z coraz częstszych odmów szczepienia dzieci”. Na koniec grudnia 2018 roku na liście uchylających się od szczepień było 39 rodziców, którzy nie poddali szczepieniom 31 dzieci. Rok wcześniej ta liczba była mniejsza: 23 rodziców nie zaszczepiło 16 dzieci.

Apelują do rodziców z powiatu mogileńskiego, aby szczepili dzieci

W 2018 roku wysłano 40 wezwań do zaszczepienia dzieci, wystawiono 16 tytułów wykonawczych i skierowano do wojewody 16 wniosków o egzekucję administracyjną. W wyniku działań administracyjnych 11 dzieci poddano szczepieniom.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska