https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W powiecie radziejowskim na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w 2019 roku mieszkańcy wskazali ponad trzysta spraw

Szymon Cieślak
KPP Radziejów
Wszystkie przypadki dotyczą miejsc i zdarzeń, które wymagają interwencji policji.

W sumie, przez cały ubiegły rok, zgłoszono 328 punktów, które mieszkańcy uznają za zagrożone.

- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać, które miejsca według nich są zagrożone. Narzędzie to, ma służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Za pomocą internetu można wskazać policjantom, gdzie np. nocują bezdomni, w którym miejscu są źle zaparkowane pojazdy, gdzie dochodzi do przekroczeń prędkości itp. - informuje asp. szt. Marcin Krasucki, oficer prasowy KPP Radziejów.

Większość z nich dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości (106 zgłoszeń), parkowania pojazdów w miejscach niedozwolonych (92 zgłoszenia), nieprawidłowej infrastruktury (30 zgłoszeń) - w szczególności dziurawe drogi oraz nieprawidłowe oznakowanie.

Policjanci sprawdzili zgłoszenia. Prawie połowa z nich, bo aż 149 została potwierdzona i wyeliminowana.

- W przypadku zgłoszeń dotyczących niewłaściwej infrastruktury i niewłaściwego oznakowania dróg, policjanci kierują wnioski do zarządcy dróg z informacją o uzupełnienie oznakowania albo dokonaniu stosownych zmian - dodaje radziejowska policja.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie. Jej obsługa jest bardzo prosta. Aczkolwiek to narzędzie nie służy do zgłaszania spraw, które potrzebują natychmiastowej interwencji. W takich przypadkach należy dzwonić pod jeden z numerów telefonów: 112 lub 997.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska