Stoiska z rękodziełem i wielkanocnymi potrawami rozstawiono w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Administracji w Sadkach. Tu podziwiali je mieszkańcy, a także jury konkursu, do którego zaproszono w tym roku Annę Sergott z Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle oraz Teresę Gorzyńską i Mariusza Czyża.
Rzeźba bez nagrody
Tak jak w ub.r. nie przyznano nagród w dziedzinie rzeźby i malarstwa. Te formy twórczości cieszą się mniejszym zainteresowaniem wykonawców. Wiele pań przywiozło za to do Sadek świąteczne hafty. W tej kategorii pierwszym miejscem nagrodzono Marię Kęsy z Nakła. Druga nagroda trafiła do Stefanii Bieleckiej z Sadek. Nagrodę trzecią jury przyznało Joannie Kęsy-Goncarzewicz z Nakła.
Jury oceniło też świąteczne prace wykonane szydełkiem i na drutach. W tej kategorii pierwszego miejsca gratulowano Iwonie Matejczyk Obremskiej, reprezentantce gminy Sadki. Dwa kolejne miejsca także dla pań z tej gminy. Drugie przypadło Elżbiecie Drajer z Samostrzela , a trzecie Kołu Gospodyń Wiejskich w Sadkach.
Więcej wiadomości z Nakła i okolic naWykazać się można było również tworząc na konkurs stroiki świąteczne. W tej kategorii znowu nagrodę, tym razem pierwszą, zgarnęły gospodynie z KGW Sadki. Jury nagrodziło również prace Agnieszki Szcześniak z Radzicza (druga nagroda) i pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Liszkówku (trzecie miejsce). Gratulujemy.
Świąteczne baby i pieczenie
Oprócz rękodzieła mieszkańcy powiatu zgłosili do oceny wypieki i potrawy świąteczne. W tej kategorii I miejsce dla gospodyń z Liszkówka, drugie dla Iwony Matejczyk-Obremskiej z gminy Sadki, a trzecie dla Barbary Borowskiej z Kcyni.
Specjalne wyróżnienia za udział w konkursie dla Zespołu Szkół Specjalnych w Kar-nowie, dla Aliny Jankowskiej-Cebuli z Sadek i Jadwigi Zimnej z Samostrzela. Nagroda specjalna, za piękne stoisko, dla KGW Sadki.
Konkursowi rękodzieła - jak co roku - towarzyszyły występy. Na scenie zaprezentowały się m.in. chór z SP w Sadkach prowadzony przez Agnieszkę Rummel i dzieci z przedszkola „Dobre Ludki” w Sadkach. Tańczył i śpiewał także dziecięcy zespół ludowy „Jabłoneczka” z Sadek.
Na scenie pojawiła się również utalentowana tancerka Sandra Frydrychowicz, która zaprezentowała układy nowoczesne. Gościnnie wystąpił też na imprezie zespół pieśni i tańca „Pałuki” z Kcyni, który pałucki folklor sławi od ponad 60 lat.
Info z Polski - przegląd najciekawszych informacji z kraju [15.03.2018]