MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Solcu Kujawskim nie chcą parkingu i hali obok swoich domów

mc
Firma motoryzacyjna zainwestowała już w teren przy ulicy Średniej na obrzeżach Solca Kujawskiego. Mieszkańcy martwią się, że ich sielankowa okolica ucierpi na sąsiedztwie z parkingiem dla samochodów ciężarowych, magazynem i budynkiem biurowym.
Firma motoryzacyjna zainwestowała już w teren przy ulicy Średniej na obrzeżach Solca Kujawskiego. Mieszkańcy martwią się, że ich sielankowa okolica ucierpi na sąsiedztwie z parkingiem dla samochodów ciężarowych, magazynem i budynkiem biurowym. Google Street View
Mieszkańcy ulicy Średniej w Solcu są przeciwni planom firmy motoryzacyjnej, która chce na działce obok ich domów wznieść budynek biurowy i utworzyć plac dla samochodów ciężarowych. Gmina potwierdza, że inwestor złożył już wniosek o wydanie warunków zabudowy dla tego miejsca.

- Przecież tuż obok jest teren soleckiego parku przemysłowego. Dlaczego firma nie może tam się rozwijać i prowadzić swoich inwestycji? - pyta jedna z mieszkanek Solca Kujawskiego.

Chodzi o firmę działającą w branży motoryzacyjnej. Przedsiębiorstwo ma swoją siedzibę na terenie parku przemysłowego, ale inwestor kupił również leżącą poza parkiem działkę, która sąsiaduje z kilkoma domami właśnie przy ulicy Średniej.

- Przecież park jest dosłownie po drugiej stronie ulicy - podkreśla mieszkanka. - Dowiedzieliśmy się jakiś czas temu, że firma wystąpiła o urzędowe zgody na zagospodarowanie terenu za naszymi płotami. Kiedy się tui wprowadzaliśmy, wiedzieliśmy, że kupujemy ziemię tuż obok terenu przemysłowego, ale nie sądziliśmy, że poza tą strefą ktoś będzie budował magazyny tuż obok. Przecież z takim sąsiedztwem ceny naszych nieruchomości od razu spadną.

Zwróciliśmy się do inwestora z prośbą o odniesienie się do tych planów. Czekamy już kilkanaście dni. Z kolei w Urzędzie Miejskim w Solcu Kujawskim potwierdzają, że przedsiębiorstwo motoryzacyjne wystąpiło w odpowiednimi wnioskami.

Jest wniosek o wydanie warunków zabudowy

- Firma złożyła w październiku 2023 roku wniosek o ustalenie warunków zabudowy. W takim wypadku procedura przewiduje następujący tok postępowania - słyszymy w urzędzie.

- Po otrzymaniu wniosku następuje ustalenie stron w postępowaniu oraz powiadomienie ich o wszczęciu postępowania i możliwości zapoznania się z materiałami. Kolejnym krokiem jest przygotowanie analizy i projektu decyzji. Następnym etapem jest uzgodnienie i opiniowanie decyzji o ustaleniu warunków zabudowy. W dalszej kolejności, do stron wysyłane są zawiadomienia o możliwości zapoznania się ze zgromadzonymi materiałami przed wydaniem decyzji - mówi Zbigniew Stefański, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Solcu Kujawskim. - Procedura kończy się wydaniem decyzji. Obecnie trwają ponowne uzgodnienia, ponieważ firma złożyła wniosek o zmianę parametrów inwestycji. Jak więc widać, na każdym etapie procedury strony są informowane o czynnościach związanych z inwestycją i mają prawo brać czynny udział w tym postępowaniu poprzez składanie wyjaśnień, dokumentów i innych dowodów dotyczących sprawy.

Dodaje: "Jeżeli chodzi o samą lokalizację, to inwestor ma prawo do podjęcia suwerennej decyzji o wyborze miejsca zaplanowanej inwestycji".

Do tej sprawy jeszcze wrócimy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Napięcie wokół Tajwanu. Chiny rozpoczęły manewry

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska