WSB inauguracja roku akademickiego
To pierwsze "Gaudeamus" w siedzibie toruńskiej WSB. Wcześniejsze inauguracje odbywały się poza murami uczelni, która nie dysponowała odpowiednią salą.
Wczoraj prof. Jan Głuchowski ogłosił rozpoczęcie nowego roku akademickiego w 240-osobowej auli. Nie wszyscy się do niej zmieścili, ale jak się okazało uroczystość mogli oglądać na bieżąco, tuż obok, na ekranie w drugiej auli - 220-osobowej.
**
Wyższa Szkoła Bankowa po 10 latach działalności w Toruniu w końcu doczekała się rozbudowy swojej siedziby**. Jej otwarcie odbyło się zaledwie dwa tygodnie temu. Nowy, okazały budynek "Bankowej", z wejściem od ul. Dekerta, został połączony z głównym przy ul. Młodzieżowej. Ma nowoczesne sale wykładowe, przestronną bibliotekę z czytelnią i jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
- Bardzo podoba mi się ten budynek - mówi Agnieszka Dzwonkowska, studentka I roku studiów uzupełniających finansów i rachunkowości. - Wcześniej mieliśmy zajęcia w siedzibie głównej, ale przyznam, że tam czasami było nam zbyt ciasno.
Wyższa Szkoła Bankowa na pierwszy rok studiów I i II stopnia przyjęła 1600 studentów na czterech kierunkach. Wśród nich jest również ok. 300 słuchaczy turystyki i rekreacji. To nowość w ofercie "Bankowej", która na prowadzenie tych studiów otrzymała pieniądze unijne. Ten kierunek wybrała m.in. Izabela Okrajni, która ma nadzieję w przyszłości pracować w branży turystycznej.
Prof. Jan Głuchowski podczas wykładu inauguracyjnego zapewniał, że WSB, to szkoła, która daje praktyczne przygotowanie do podjęcia pracy. - Kształcimy profesjonalistów dla świata biznesu - zapewniał - Są wśród was przyszli finansiści, menedżerowie i szefowie firm.
Rektor mówił o wysokiej pozycji uczelni w rankingach wśród szkół niepublicznych (I miejsce w województwie według "Wprost") i docenieniu jej studiów podyplomowych (magazyn ekonomiczny Home & Market).
W tym roku studentce WSB przypadła nagroda im. Marka Drapińskiego, przyznawana przez Towarzystwo Edukacji Bankowej SA. Iwona Malcan-Maj otrzymała ją za dobre wyniki w nauce i zaangażowanie w działalność społeczną na rzecz niepełnosprawnych.
Rozstrzygnięty został także plebiscyt na najpopularniejszego wykładowcę WSB. Największą sympatią studentów cieszą się: dr Tomasz Marcysiak - dziekan Wydziału Zamiejscowego WSB w Bydgoszczy oraz dr Piotr Maśloch i dr Andrzej Tokarski.
Z nowym rokiem uczelnia pożegnała, odchodzącego na emeryturę po 60. latach pracy, prof. Jerzego Tomalę, który na koniec zachwycił społeczność "Bankowej" poczuciem humoru, cytując zabawny wiersz o starości.
Czytaj e-wydanie »