"Najistotniejsze są inwestycje, by utrzymać miejsca pracy na Śląsku". Po rozmowach o przyszłości górnictwa
Termomodernizacja szpitala w Wąbrzeźnie
1 lipca 2020 r. Nowy Szpital w Wąbrzeźnie podpisał umowę na wykonanie termomodernizacji szpitala w Wąbrzeźnie. Jak wstępnie nas poinformowano, prace miały zostać zakończone w ciągu 5 miesięcy od daty podpisania umowy. O przyczynę poślizgu zapytaliśmy nawet rzecznika Nowego Szpitala w Wąbrzeźnie. Teraz skontaktował się z nami Wojciech Młodziejewski, właściciel firmy "WO-BUD" z Wąbrzeźna, która wykonuje termomodernizację tego szpitala i przekazał nam, że nie ma żadnego poślizgu w wykonywaniu prac, ponieważ firma 1 lipca podpisała umowę, która zobowiązuje ją do zakończenia termomodernizacji szpitala w Wąbrzeźnie w ciągu ośmiu miesięcy od podpisania umowy, czyli do końca lutego, a nie - jak wcześniej przekazaliśmy - w ciągu pięciu miesięcy. Rzeczywiście, na stronie Nowego Szpitala w Wąbrzeźnie napisano, że termin wykonania zamówienia to 8 miesięcy od podpisania umowy, a inwestycję za kwotę ponad 1 mln 934 tys. zł wykonuje P.P.H.U. "WO-BUD" Wojciech Młodziejewski z Wąbrzeźna. Informacja o tym terminie była także od początku ogłoszenia przetargu zawarta we wzorze umowy będącym załącznikiem Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia dotyczącym zadania "Termomodernizacja obiektów Nowy Szpital w Wąbrzeźnie". W związku z tym firma ma czas na zakończenie termomodernizacji do końca lutego.
Mimo wszystko, obecnie prace postępują i już widać ich efekty, o czym poinformował nas rzecznik Nowego Szpitala w Wąbrzeźnie.
- Większość prac w budynkach rehabilitacji i poradni specjalistycznych została wykonana - dachy, ogrzewanie. Wykonywane są prace przy ociepleniu przyziemia, elewacji, wymianie oświetlenia na energooszczędne
- przekazała nam Marta Pióro, rzecznik prasowy Nowego Szpitala w Wąbrzeźnie.
Przypomnijmy, że w ramach remontu wykonana ma zostać termomodernizacja w dwóch budynkach szpitala w Wąbrzeźnie, czyli w budynku laboratorium, diagnostyki i rehabilitacji oraz w budynku poradni specjalistycznych. Dzięki remontowi budynki będą miały ocieplone ściany i dach, wymienione zostaną w nich okna i drzwi, zmodernizowane zostaną instalacje ciepłej wody i systemu grzewczego centralnego ogrzewania, zamontowane zostaną także nowe grzejniki, a w każdym pomieszczeniu oświetlenie zostanie wymienione na energooszczędne typu LED.
Więcej o inwestycji w szpitalu pisaliśmy w artykułach, do których linki są zamieszczone poniżej:
Zobaczcie jak postępują prace remontowo-budowlane:
Pod tym linkiem zobaczcie zdjęcia budynków przed remontem.
