W turystyce prawdziwy kosmos. W ten weekend także na...

  W turystyce prawdziwy kosmos. W ten weekend także na Kujawach i Pomorzu

  Zdjęcie autora materiału

  Marek Weckwerth

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Chełmno. Tu odbędzie się Perspektywy 9 Hills Festival

  Chełmno. Tu odbędzie się Perspektywy 9 Hills Festival ©Marek Weckwerth

  Chełmno. Tu odbędzie się Perspektywy 9 Hills Festival

  Chełmno. Tu odbędzie się Perspektywy 9 Hills Festival ©Marek Weckwerth

  - Zawitamy też na Festiwal Wisły, Jarmark Św. Wawrzyńca w Sępólnie i Święto Toruńskiego Piernika. Przeżyjemy deszcz meteorytów... Prawdziwy kosmos! - zapewnia Agnieszka Kowalkowska, dyrektor biura Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.

  * Chełmno, 10-12 sierpnia: Perspektywy 9 Hills Festival. Przestrzeń miejska

  Calliope, Clio, Erato, Euterpe, Melpomene, Polihymnia, Thalia, Terpsichore, Urania.
  Dziewięć muz Apolla zstąpi już wkrótce na dziewięć chełmińskich wzgórz. Ich twórcze tchnienie przeniknie na wskroś mury średniowiecznego grodu. W podwórkach, skwerach i parkach zagości SZTUKA. Przez trzy dni możemy do woli zgłębiać Sztukę Przeszłości, Sztukę Miłości, Sztukę Przestrzeni, Sztukę Ruchu, Sztukę Życia, Sztukę Widzenia, Sztukę Radości, Sztukę Słyszenia i Sztukę Fantazji.

  9 Hills Festival to prawdziwa duchowa uczta, która może stać się naszym udziałem dzięki wydarzeniom teatralnym, filmowym, muzycznym, fotograficznym, historycznym, z dziedziny fantastyki, street artu i tańca. W najbliższy weekend odkryjemy najskrytsze sekrety i zakamarki starego Chełmna. Mieszkańcy otworzą bramy podwórek, drzwi wiekowych piwnic i… serca!

  Więcej na: http://9hf.pl/ https://pl-pl.facebook.com/9HillsFestival/

  * Świecie, 11 sierpnia Noc Astronomiczna. Zamek w Świeciu

  Jedni widzą na niebie mitologiczne gwiazdozbiory, inni „Konstelacje dobrych miejsc”, jeszcze inni - ciekawe obiekty i zjawiska. Na Zamku w Świeciu sobotnią noc możemy spędzić w towarzystwie astronomów. Jednak to nie oni będą „gwiazdami wieczoru”. Pozostawiają sobie jedynie rolę konferansjerów.

  Na kosmicznej scenie, pośród spadających Perseidów, zobaczymy paradę planet: Wenus udającą Księżyc w pierwszej kwadrze; Jowisza w towarzystwie czterech jasnych satelitów; Saturna i jego słynne pierścienie; Marsa, który wcale nie jest taki czerwony i błękitnego Urana. Odkryjemy mgławice, gromady gwiazd, galaktyki… Jedyny deszcz jaki chcemy tej nocy oglądać to deszcz meteorytów! Organizatorzy poradzą sobie jednak także z kapryśną aurą.

  Więcej na: https://kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/x-noc-astronomiczna-na-zamku-w-swieciu https://www.facebook.com/events/451206718729139/


  * Sępólno Krajeńskie, 11 sierpnia XIV Jarmark św. Wawrzyńca

  Każde szanujące się miasto i miasteczko ma swój jarmark. Mniejszy lub większy, ale zawsze kolorowy! Patronem sępoleńskiego jarmarku jest święty Wawrzyniec. By atmosfera była iście jarmarczna wydarzenie przenosi się tym razem na targowisko miejskie, gdzie panuje nieustający gwar, a ze straganów słychać raz po raz głośne nawoływanie do oglądania, kosztowania i kupowania!

  Zobaczymy prawdziwą Wioskę Krajeńską i stoiska artystów prezentujących rozmaite formy sztuki ludowej. O to by impreza była z przytupem zadba zespół Karpowicz Family oraz „Karagöz Folk Dance Club”, który zaprezentuje tańce tureckie.

  Więcej na: https://kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/xiv-jarmark-sw-wawrzynca-w-sepolnie-krajenskim


  * Wenecja, 11 sierpnia Pałucki pociąg na Wenecką Noc z Parowozami

  Mamy pociąg do takich nocy. Trudno się dziwić. I noc nie byle jaka i pociąg jakich mało. Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie zabierze nas na kolejną „Wenecką Noc z Parowozami” legendarnym parowozem. PX 38 – Leon to zawodowiec. Jeszcze pokaże co potrafi: para buch… koła w ruch! Jeśli ktoś tej nocy trafi na boczny tor to na pewno nie on!

  Program: 20.45 - koncert Kapeli Ludowej „Pałuki” - Dworzec Kolejki Wąskotorowej przy ul. Potockiego w Żninie 21.00 - odjazd kolejki do Wenecji 21.30 - koncert Kapeli „Pałuki” w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji 21.30 - 22.30 - Wenecka Noc z Parowozami 22.30 - odjazd kolejki do Żnina.

  Więcej na: http://muzeumznin.pl/pl/contents/content/96/129


  * Wenecja, 11-12 sierpnia Rycerze w Wenecji

  Zła sława Diabła Weneckiego, Mikołaja Nałęcza dotarła już daleko. I nam zdarzyło się czasem nadszarpnąć jego wizerunek, malując obraz dawnych Pałuk. Tym razem możemy nie tylko usłyszeć ale i przekonać się na własne oczy jak było naprawdę. Czy aby na pewno taki diabeł straszny? W najbliższą sobotę i niedzielę - inscenizacja średniowiecznych walk rodów Grzymalitów i Nałęczów o panowanie w Wielkopolsce.

  Więcej na: http://muzeumznin.pl/pl/contents/content/96/130


  * Ciechocinek, Osiek nad Wisłą, Toruń, 12-15 sierpnia Festiwal Wisły

  Trzeba przyznać, że Organizatorzy nieźle popłynęli! Widać brać flisacka i szyperska musi się od czasu do czasu nieźle zabawić. Nie to, żeby nas nie zaprosili! Od Włocławka po Toruń poniosą się dźwięki szant, popłyną baty, lejtaki i łodygi, szkuty, galary, dubasy, francuskie gabary i drakkary wikińskie.

  I Panu Bogu świeczkę – bo o uroczystej mszy na inaugurację we włocławskiej katedrze nie zapomnieli i diabłu ogarek – bo iście szatański pomysł z tym Festiwalem! Kto podoła tylu imprezom!? http://festiwalwisly.pl/3/program

  Więcej na: http://festiwalwisly.pl/ https://www.facebook.com/pg/festiwalwisly/posts/


  * Toruń, 10-11 sierpnia, Święto Toruńskiego Piernika. Błonia Nadwiślańskie, Muzeum Toruńskiego Piernika

  „Tylko pieprzno i szafranno moja mości Panno..." pisano o pierniku w najstarszej toruńskiej książce kucharskiej z 1885 roku. Co jeszcze pisano, mówiono i smakowano, dowiemy się podczas kolejnej edycji Święta Toruńskiego Piernika – w muzeum – dawnej fabryce pierników i w plenerze – na Nadwiślańskich Błoniach.

  Choć piernik pyszny - nie samym piernikiem człowiek żyje dlatego podczas II Międzynarodowego Zlotu Food Trucków poznamy specjały blisko 30 kuchni z Polski i z zagranicy. Zobaczymy też pokazy kulinarne w wykonaniu Tomasza Jakubiaka, Mariety Mareckiej oraz Michała Fabiszewskiego.

  Więcej na: http://www.swietopiernika.pl/ http://www.muzeum.torun.pl/aktualnosc-5-584-swieto_torunskiego_piernika.html

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Wybierz region, dokąd chcesz wyjechać:

  Turystyczne TOP

  Weź udział w największej konferencji marketingowej w regionie!

  Weź udział w największej konferencji marketingowej w regionie!

  Wielkie muzyczne show w Bydgoszczy! 12 znakomitych wokalistów i ponad 20 przebojów muzyki!

  Wielkie muzyczne show w Bydgoszczy! 12 znakomitych wokalistów i ponad 20 przebojów muzyki!

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  100. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

  100. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego