https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W tych momentach nie wolno głaskać psa. Takie są zasady bezpiecznego dotykania czworonoga

Kamila Pochowska
Dotyk jest niezwykle ważny. Zarówno dla zwierząt, jak i dla psów. Zdarzają się jednak sytuacje, w których głaskanie czworonogów nie jest wskazane. Gdzie i w jakich okolicznościach nie powinniśmy głaskać psów? Odpowiedzi znajdziesz w poniższej galerii!Szczegóły na kolejnych slajdach >>>
Dotyk jest niezwykle ważny. Zarówno dla zwierząt, jak i dla psów. Zdarzają się jednak sytuacje, w których głaskanie czworonogów nie jest wskazane. Gdzie i w jakich okolicznościach nie powinniśmy głaskać psów? Odpowiedzi znajdziesz w poniższej galerii!Szczegóły na kolejnych slajdach >>> muhannad alatawi/pexels
Jak dowodzą eksperci, głaskanie obcego psa może być dla niego stresujące. Szczególnie w fazach lękowych (psi okres dojrzewania) szczeniak może być agresywny i wycofany w stosunku do ludzi.

Dotyk jest niezwykle ważny. Zarówno dla zwierząt, jak i dla psów. Zdarzają się jednak sytuacje, w których głaskanie czworonogów nie jest wskazane. Gdzie i w jakich okolicznościach nie powinniśmy głaskać psów? Odpowiedzi znajdziesz w poniższej galerii!

Prawidłowe głaskanie psa. Czy można dotykać obce psy?

Pozwolenie na głaskanie to wyraz zaufania. Poznając obcego psa nie od razu powinniśmy decydować się na ten sposób kontaktu. Nie pochylaj się nad psem - on odczytuje to jako sygnał dominacji.

Lepiej rozpocząć znajomość z pozycji kucającej. Wystaw rękę - wtedy pies sam zdecyduje, czy chce do ciebie podejść. Jeśli pies jest wycofany i nie rusza się z miejsca, najlepiej zostaw go w spokoju. Wzbudzanie zaufania w czworaku na siłę może się dla ciebie źle skończyć.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Finisz kampanii. Ostatnia debata prezydencka

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska