MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Żninie otwarto Zakład Opiekuńczo-Leczniczy [zdjęcia]

Szymon Cieślak
Szymon Cieślak
ZOL w Żninie - fotorelacja z otwarcia.
ZOL w Żninie - fotorelacja z otwarcia. Szymon Cieślak
W piątek (03.12.2021) oficjalnie otwarto Zakład Opiekuńczo - Leczniczy przy ul. Szpitalnej w Żninie.

Zobacz wideo: Pandemia przybiera na sile. Coraz więcej zgonów chorych na COVID-19.

ZOL prowadzi spółka Pallmed, ta sama, która prowadzi Dom Sue Ryder.

- Cieszę się, że udało się zakończyć tę inwestycję zgodnie z terminem, w wysokim standardzie wykonania. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli nas w tym przedsięwzięciu. Oczywiście nie byłoby pełnego sukcesu gdyby nie podpisanie umowy z NFZ - powiedział Szymon Wojciechowski, dyrektor ds. administracyjnoinwestycyjnych w spółce Pallmed. Prowadził tę inwestycję z ramienia inwestora.

Dr. Andrzej Stachowiak, lekarze specjalista oraz osoba zarządzająca spółką Pallmed przypomniał jak to Sue Ryder w marcu 2007 roku rozpoczynał działalność w Żninie. Wtedy w budynku Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie a po nim aukcja, dochód z której przekazano na zakup leków i środków opatrunkowych dla pacjentów hospicjum w Żninie. Zebrano wtedy 600 zł. Odniósł się także do nowo otwartego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

- Dzięki tej inwestycji udaje nam się powiększyć liczbę łężek stacjonarnych dla pacjentów, którzy wymagają opieki całodobowej. Do tej pory dysponowaliśmy 25 łóżkami, w tej chwili jako Pallmed dysponujemy ponad 70 łóżkami - powiedział Andrzej Stachowiak.

Starosta Zbigniew Jaszczuk przypomniał historię budynku przy ul. Szpitalnej 32, którego budowa rozpoczęła się 33 lata temu. Otwarcie ZOL-u jest jej zakończeniem.

- Powstałe miejsce jest bardzo ciekawe. Obok jest szpital, nowa komenda straży pożarnej, osiedle domków jednorodzinnych, będzie ich w przyszłości ponad sto. Myślę, że miejsce to jest doskonałe na tego typu usługi - powiedział starosta Zbigniew Jaszczuk - Pozwolę sobie pogratulować Pallmedowi, że dziś uruchamia 26 miejsc na tej na tej czwartej, górnej kondygnacji. Życzę wam, żebyście zagospodarowali tę kondygnację, która znajduje się piętro niżej - dodał.

Całość zakończyło przecięcie wstęgi i zwiedzanie obiektu.

Inwestycja w liczbach

Fundusze na realizację budowy Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Żninie pochodzą częściowo ze środków unijnych, wkładu własnego spółki oraz środków własnych Pallmed sp. z o.o.

  • 14 427 038,30 zł - całkowita wartość realizowanej inwestycji.
  • 8 100 786,76 zł - dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
  • 1 978 278,84 zł - wkład własny spółki Pallmed.
  • 4 347 972,30 zł - środki własne spółki Pallmed.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska