Całkowity koszt budowy przystani to ok. 6 mln zł, a dziś (5.12.) miasto otrzymało informację, że ma zapewnione 5 mln zł dofinansowania.
Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Zbudowana ma zostać przystań do uprawiania sportów wodnych i jej zaplecza: boiska do siatkówki plażowej, siłowni zewnętrznej, przebieralni, miejsca do zabaw dla dzieci „Fabryka wody”. Zbudowana ma być także droga dojazdowa z parkingiem, ścieżki, zjazdy i schody. Kupione zostanie także niezbędne wyposażenie.
W Wąbrzeźnie organizują spotkanie dla przedsiębiorczych
Pomysł przywrócenia żeglarstwa, jak mówił "Pomorskiej" jeszcze na początku roku Tomasz Zygnarowski, burmistrz Wąbrzeźna, był dla niego jednym z tegorocznych priorytetów. Także mieszkańcy chętnie dzielili się swoimi uwagami i pomysłami na tę inwestycję, m.in. podczas spotkań z burmistrzem na Podzamczu.
Dzisiaj w specjalnie utworzonej grupie na Facebooku "Spójnia reaktywacja", dotyczącej planu budowy przystani, mieszkańcy miasta w komentarzach chętnie wyrażają swoją radość.
