https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wąbrzeźno: Raport "Pomorskiej" Sprawdzamy, które inwestycje w mieście rozpoczęły się wraz z nadejściem wiosny

(AKA)
Norbert Fiałkowski (z lewej) i Sławomir Antosik od kilku dni pracują przy budowie ulicy Cisowej na osiedlu Marysieńka
Norbert Fiałkowski (z lewej) i Sławomir Antosik od kilku dni pracują przy budowie ulicy Cisowej na osiedlu Marysieńka FOT. Alicja Kalinowska
Budowa orlika, domu socjalnego i ulicy Cisowej oraz remonty chodników i rewitalizacja centrum - to najważniejsze miejskie inwestycje na ten rok.

Kilkanaście lat mieszkańcy ulicy Cisowej czekali na utwardzenie swojej drogi. Zmagania z błotem i koleinami to ich codzienność. Za dwa miesiące te problemy przejdą do historii.
- W końcu doczekaliśmy się remontu! - cieszy się Anna, obserwując budowlańców. - Czekaliśmy na to naprawdę długo.
- Utwardzimy trakt długości 115 metrów. Położymy również jednostronny chodnik, o szerokości około półtora metra - mówi Sylwester Dalasiński, kierownik wydziału inwestycji wąbrzeskiego ratusza.
Ulica Cisowa jest budowana z materiałów produkowanych w miejskiej betoniarni. Wykonawcą jest Miejski Zakład Usług Komunalnych.

Które chodniki do remontu?

Odpowiedź na to pytanie powinniśmy poznać w poniedziałek. Wtedy zapadnie decyzja, które trakty zostaną wyłożone kostką polbrukową pochodzącą z rozbiórki placu Jana Pawła II.
Już dziś wiadomo, że remontowane będą chodniki ulic przylegających do rynku, a nie objętych planem rewitalizacji.
Właśnie modernizacja placu Jana Pawła II jest największą inwestycją realizowaną w tym roku w mieście.
Od wczoraj, po siedmiu miesiącach przerwy, kierowcy mogą już bez przeszkód jeździć na odcinku między ulicami gen. Sikorskiego a Kopernika. Drugi etap remontu centrum powinien zakończyć się 30 czerwca. Obejmuje on głównie prace brukarskie na rynku naszego miasta.

Jedyny orlik w powiecie

W tym roku młodzież doczeka się w końcu porządnego boiska. Na wąbrzeskim orliku młodzi sportowcy będą mogli pograć w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę.
- Nic nie zmienialiśmy w koncepcji, którą zaproponowało ministerstwo. Budowa powinna zakończyć się w lipcu - mówi kierownik Dalasiński. Koszt tej inwestycji to ponad milion złotych.
Trwa budowa 30-rodzinnego bloku przy ulicy Macieja Rataja. Budowlańcy układają obecnie płytki na klatach schodowych i w łazienkach mieszkań. Latem budynek powinien być gotowy do zamieszkania.
Przy wielu inwestycjach prowadzonych w naszym mieście zatrudnieni są pracownicy interwencyjni. W tym roku, w ten sposób zatrudniono w sumie już 108 osób. Są to głównie mężczyźni, którzy pracują w ekipach remontowych i sprzątających.

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

l
lilka
Oj emeryt przydałby ci się okulary. Artykuł pochodzi z 2010 roku.... czyli wtedy Dalasiński był kierownikiem. Jak się czegoś szuka to trzeba dokładnie patrzeć
e
emeryt
Przez lata Gazeta wciąż odktywała aferę basenową i nic nie odkryła. Teraz odkrywa kierownika inwestycji Dalasińskiego a jest nią p.Polkowska. Nieprawda co do faktów to w Gazecie widać prafdziwe dziennikarstwo. A mnie się wydaje, że prawdziwymi są tylko pieniądze za każdy numer Gazety.
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska