Kształtem drewniane wanny przypominają tradycyjne modele. Różnią się jednak materiałem, z którego są wykonane. Jest to zazwyczaj drewno - palisander, klon, modrzew albo drewno oliwkowe.
Drewno pod ochroną
Materiał dodatkowo jest zabezpieczony przed wilgocią i wysoką temperaturą. Pomalowany jest lakierem wodoodpornym i preparatem chroniącym przed parą. Niektóre modele są pokryte matową, przezroczystą powłoką antybakteryjną i antygrzybiczną.
Jakie są plusy takiej wanny?
Tradycyjne, zanim napuścimy wodę, są zimne w dotyku, co jest nieprzyjemne. Drewniane wanny nigdy nie są lodowate i nieprzyjemne w dotyku. Taka wanna może być ozdobą samą w sobie, zwłaszcza ta wolnostojąca, z elementami wykończeniowymi wykonanymi z mosiądzu. Jakie są najczęstsze kształty takich wanien? Owalne, narożne, ale pojawiają się także w kształcie łódki. Dostępne w sprzedaży są nawet z hydromasażem.
Czysta przyjemność
Wygodnie się w niej kąpać, wygodnie odpoczywać. Po stronie zagłówka jest oparcie na głowę i szyję, a po przeciwnej stronie - podnóżnik. Oparcie można zdemontować, bo jest ono mocowane na przyssawki.
Ile kosztuje taka przyjemność? Więcej, niż tradycyjna akrylowa wanna. Musimy na nią wydać minimum tysiąc złotych.