https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Watykan w ONZ: konieczna ochrona życia dzieci przed urodzeniem i po nim

Vatican News
Vincenzo Livieri PAP/EPA.
„Godność oraz prawa dzieci muszą być chronione przez systemy prawne jako bezcenne dobra dla całej ludzkiej rodziny” – te słowa Papieża Franciszka z 2017 r. wybrzmiały ponownie w ONZ. Członek stałej misji Watykanu przy tym zgromadzeniu ks. Robert Murphy przypomniał w piątek nauczanie Ojca Świętego, wypowiadając się w debacie na temat ochrony praw dzieci.

Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej podkreślił, iż ważny element stanowi tutaj bezwzględnie troska o rodzinę. Ona jest bowiem naturalnym środowiskiem wzrostu nowych pokoleń. Dlatego Watykan proponuje jej obronę oraz działalność edukacyjną nakierowaną też na dorosłych, która ma sprzyjać tworzeniu zdrowych relacji międzyludzkich opartych na wzajemnym szacunku i dawaniu opieki.

Ks. Murphy przypomniał również o konieczności ochrony życia zarówno po jego urodzeniu, jak i jeszcze przed nim. Wskazał, że medycyna dostarczająca sposobów zapobiegania chorobom i leczenia ich także w okresie prenatalnym, równocześnie wypracowała środki do wykonywania rocznie ok. 73 mln aborcji, w tym również takich, które są de facto eugeniczne. Przedstawiciel Watykanu zaznaczył, iż takie praktyki nie są kompatybilne z szacunkiem dla godności i prawa każdego dziecka.

Reprezentant Stolicy Apostolskiej zauważył też obecną sytuację dorastania w o wiele bardziej rozwiniętym technologicznie świecie niż kiedyś. Taki stan rzeczy, choć powiązany z wieloma dobrodziejstwami, stawia przed młodszymi pokoleniami specyficzne wyzwania. Ułatwia także często możliwości wykorzystania dzieci, w tym seksualnego czy poprzez wciągnięcie ich w świat pornografii. Ks. Murphy podkreślał więc ponownie rolę cyfrowej edukacji, zwłaszcza prewencyjnej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

R
Religioznawca
9 października, 10:31, ?:

Dlaczego te stare byki się nie rozmnażają?

Nie mogą, Grzegorz 7 zabronił w ramach reformy gregoriańskiej.

Najprawdopodobniej chodziło o płacone Watykanowi podatki, tzw. Świętopietrze. (coś jak franczyzna żabek).

Gdyby mogli kościół musiałby dzielić się zyskami z żonami i dziećmi xięży. I miałby przez to bardzo małe zyski.

A pieniądze to jedyna rzecz, której ci pośrednicy boga nie są w stanie od niego uzyskać, a na których im, obok władzy, chyba najbardziej zależy.

?
Dlaczego te stare byki się nie rozmnażają?
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska