Wda Świecie wygrała sparing z Rol.Ko Konojady

W sparingu z Rol.Ko zagrało trzech juniorów młodszych Wdy. Jednym z nich był Jacek Jaśniewski (z lewej) Sławomir Wojciechowski
W pierwszym sparingu tej zimy trzecioligowa Wda Świecie pokonała beniaminka V ligi z Konojad 7:1 (2:1).

WDA Świecie - Rol.Ko Konojady 7:1 (2:1)
Bramki dla Wdy: Patryk Podolski 2, zawodnik testowany, Paweł Olszewski, Piotr Żurek, Łukasz Wenerski, Jakub Witucki, .
Wda (1. połowa): Zapała - Czajkowski, zawodnik testowany 1, Ettinger, zawodnik testowany 2 - Brzeziński, Jaśniewski - Olszewski, zawodnik testowany 3, zawodnik testowany 4 - Subkowski.
Wda (2. połowa): zawodnik testowany 5 - Szczukowski, Kocieniewski, Żurek, zawodnik testowany 2 - Wenerski, Witucki - Czerwiński, Lewandowski, Kardas, Podolski.

Trenerzy Marek Końko i Krzysztof Jabłoński mieli do dyspozycji 21 piłkarzy, których podzielili na dwie drużyny. Cały mecz zagrał tylko testowany lewy obrońca z Zawiszy Bydgoszcz. Oprócz niego sprawdzani byli jeszcze dwaj pomocnicy (wśród nich Tomasz Rogóż), środkowy obrońca i bramkarz. Ich personalia zostaną ogłoszone po podpisaniu umów. Z kolei piątoligowiec przyjechał tylko z jednym rezerwowym. I to miało znaczenie, bo w 2. części zawodnikom z Konojad zaczęło brakować sił. Wykorzystali to świecianie.

- W 1. połowie byliśmy bardzo nieskuteczni - mówi trener Wdy Marek Końko. - Między innymi Paweł Olszewski nie wykorzystał rzutu karnego przy wyniki 1:0. Po przerwie było już lepiej, ale wpływ na to miało także zmęczenie rywali. W 1. części Rol.Ko prezentowało się bardzo dobrze. Zdolało strzelić wyrównującego gola. Ogólnie jestem zadowolony z tego meczu. Zagraliśmy go zaledwie po trzech jednostkach treningowych.

Dodajmy, że w zespole gości zagrał Łukasz Budziński ze Startu Warlubie.