- Porozumienie między Orange Polska a władzami Włocławka ma na celu zapewnienie jak najlepszej współpracy, która pomoże w sprawnej realizacji inwestycji - podkreśla Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska.- Pozwoli ono nie tylko skrócić czas wykonania robót technicznych, ale również przeprowadzić je w sposób jak najbardziej przyjazny dla mieszkańców. Dzięki temu do końca 2018 r. ponad 45 proc. mieszkańców znajdzie się w zasięgu sieci światłowodowej Orange.
Inwestycje światłowodowe są prowadzone m.in. w dzielnicach Śródmieście, Zawiśle, Zazamcze, Wschód Mieszkaniowy. Przyszłoroczne inwestycje obejmą kolejne obszary miasta w szczególności obszary zabudowy jednorodzinnej.
Inwestycja będzie finansowana z funduszy własnych Orange Polska. Dodatkowo światłowód Orange będzie doprowadzony do włocławskich szkół, siedzib firm i instytucji.
Porozumienie przewiduje oprócz współpracy w zakresie budowy sieci oraz informowania mieszkańców o realizowanej inwestycji, także wspieranie budowy społeczeństwa informacyjnego poprzez włączenie się firmy Orange w różnego rodzaju działania edukacyjne dla mieszkańców. Mogą to być między innymi szkolenia dla osób nie potrafiących korzystać z komputera jak i szkolenia pogłębiające umiejętności kreatywnego korzystania z internetu dla dzieci i młodzieży.
- Porozumienie Orange i władz Włocławka to kolejny przykład dobrej współpracy pomiędzy operatorem a samorządem lokalnym w zakresie rozwoju społeczeństwa informacyjnego, który służy zwiększeniu dostępności infrastruktury światłowodowej - dodaje Wojciech Jabczyński, - Inwestycja we Włocławku to element realizowanego przez Orange Polska programu inwestycji światłowodowych – jednego z najbardziej ambitnych programów inwestycyjnych w historii firmy. Już teraz z superszybkiego internetu Orange korzysta ponad 145 tys. użytkowników. Sieć światłowodowa operatora jest już dostępna dla ponad 2 milionów gospodarstw domowych w 54 miastach kraju.
W Bydgoszczy powstaną Mieszkania+. Jak dostać się do programu?
Od 2016 do końca 2020 roku, Orange Polska planuje przeznaczyć na rozbudowę sieci światłowodowej w Polsce ponad 4,2 mld zł. Dzięki temu z usługi Światłowód Orange będzie mogło skorzystać nawet 5 mln gospodarstw domowych. Skala projektu sprawia, że będzie on miał istotny wpływ na sytuację społeczno-ekonomiczną w Polsce w najbliższych latach. W krótkim okresie poprzez wzrost produkcji, konsumpcji, zatrudnienia czy wpływów do budżetu. W długim - przez zwiększenie potencjału rozwojowego kraju. Kolejnym elementem stymulującym rozwój i dostępność nowych technologii jest rozbudowa zasięgu sieci mobilnego dostępu do szybkiego internetu 4G LTE, który w sieci Orange obejmuje już ponad 99,8% Polaków.
Kolejnym krokiem w rozwoju usług mobilnych Orange będzie wdrożenie sieci komórkowej nowej generacji 5G, której sprawne działanie nie będzie możliwe bez wykorzystania rozwiniętych sieci światłowodowych zdolnych do szybkiej transmisji wielokrotnie większych niż obecnie ilości danych.
Wideo:Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (28.09 + 29-30.09.2017) | POLSKA
źródło: TVN Meteo/x-news
