https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

We Włocławku pedagodzy uliczni już pracują z młodzieżą

Karol Poliński
Na zdjęciu: Tomasz Szczepański (przy flipcharcie) i Andrzej Orłowski (po prawej stronie), przeprowadzają szkolenie dla kandydatów na streetworkerów. Po lewej -  Małgorzata Kosińska, prezes fundacji "Anwil dla Włocławka".
Na zdjęciu: Tomasz Szczepański (przy flipcharcie) i Andrzej Orłowski (po prawej stronie), przeprowadzają szkolenie dla kandydatów na streetworkerów. Po lewej - Małgorzata Kosińska, prezes fundacji "Anwil dla Włocławka". Anwil
Zakończył się pierwszy etap projektu "Streetworking we Włocławku", prowadzonego przez fundację "Anwil dla Włocławka". Do pracy z młodzieżą przystąpiło już troje pedagogów ulicy.

Zakończył się pierwszy etap projektu "Streetworking we Włocławku", prowadzonego przez fundację "Anwil dla Włocławka". Z włocławską młodzieżą rozpoczęli pracę: student, absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej, zatrudniona we włocławskiej Przychodni Terapii i Uzależnień oraz absolwent pedagogiki, na co dzień pracujący jako nauczyciel.

Przeczytaj także: Mąż - policjant z Torunia zgotował swojej żonie piekło

Do projektu zgłosiło się dwanaścioro chętnych. Wybrani kandydaci odbyli szkolenie dla streetworkerów, na podstawie którego wyłonionych zostało troje pedagogów ulicy, najlepiej odpowiadającym profilowi idealnego kandydata na to stanowisko.
- Nasi streetworkerzy są kreatywni i mają wiele pomysłów na to, w jaki sposób będą chcieli dotrzeć do młodych ludzi - mówi Małgorzata Kosińska, prezes fundacji "Anwil dla Włocławka". - Niezwykle istotny jest również fakt, że bardzo dobrze znają środowisko, w którym będą pracować. Przed nimi trudne i odpowiedzialne zadanie - pokazanie swoim podopiecznym, że istnieje inny świat niż ulica i podwórko.

Streetworkerzy do końca października pracują jako wolontariusze, m.in. prowadząc zajęcia animacyjne na wybranych włocławskich podwórkach w różnych dniach tygodnia, głównie popołudniami. W tym okresie, po uzyskaniu zgody rodziców na udział w zajęciach, zarekrutują trzy, maksymalnie ośmioosobowe grupy uliczne, z którymi będą pracować już długofalowo. Od 1 listopada do 31 sierpnia 2017 r. będą zatrudnieni w wymiarze 60 godzin w miesiącu.

Fundacja zapewni streetworkerom pieniądze umożliwiające organizację zajęć, zakup biletów, np. do kina, oraz poczęstunku dla dzieci. Będzie też wspierać streetworkerów merytorycznie w realizacji zajęć z młodzieżą.

Wideo: W 2017 roku zapłacimy więcej za wodę i prąd. Dlaczego?

źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska