We Włocławku rusza ostatni etap remontu Kapitulnej

  We Włocławku rusza ostatni etap remontu Kapitulnej

  (goz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Remont Kapitulnej

  Remont Kapitulnej ©wa

  W poniedziałek rozpocznie się trzeci, czyli ostatni etap przebudowy . Prace rozpoczną się od Gajowej. I będą utrudnienia w ruchu.
  Remont Kapitulnej

  Remont Kapitulnej ©wa

  Drugi etap przebudowy Kapitulnej jeszcze się nie zakończył, ale już ruszają roboty na trzecim etapie. Wczoraj Miejski Zarząd Dróg we Włocławku podpisał umowę. A w poniedziałek ekipy remontowe pojawią się w sąsiedztwie bloków tzw. jednostki E. - Zaczynamy od Gajowej - deklaruje Tomasz Jakubowski z "Drogtomu", firmy która wraz z "Husarem" przebudują ostatni fragment Kapitulnej.

  Znowu będą korki we Włocławku. Zamkną Kapitulną!

  Co nas czeka w trakcie trzeciego etapu? - W ramach tej inwestycji przebudowane zostanie Kapitulna na odcinku pomiędzy Gajową i Jastrzębią oraz od skrzyżowania Wysokiej z Długą do ulicy Okrzei - mówi Jacek Kuźniewicz, wiceprezydent miasta.

  Remont rozpocznie się na Gajowej - od Szuwarowej do łuku na Kapitulnej. Dlaczego właśnie tam? - Chodzi o to, żeby nie kumulować utrudnień - tłumaczy Marek Wiliński z Miejskiego Zarządu Dróg. - Kończy się bowiem remont "jedynki" i z tego powodu na ulicy Okrzei przy Kapitulnej będą przeszkody w ruchu.

  Wiadomości z Włocławka


  Prace na Gajowej rozpoczną się od rozebrania starej nawierzchni i chodników. Jezdnia będzie zamknięta dla ruchu. Kierowcy będą mogli korzystać z ul. Robotniczej. - Ale mieszkańcom w miarę możliwości zapewnimy dojazd - zapewnia Tomasz Jakubowski.

  Na razie mieszkający w jednostce E bez problemów będą mogli korzystać z parkingów. - Wyjazd i wjazd będzie zapewniony - mówi Krystyna Wachowska, zastępca prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej "Południe".
  Ale tak nie będzie cały czas. Parking będzie nieczynny później. Co zyskamy w zamian za te i inne dopiero nas czekające utrudnienia? Nową nawierzchnię jezdni, chodników, zjazdów, zatok autobusowych oraz postojowych.

  Pod torami kolejowymi, po północnej stronie ulicy Kapitulnej zbudowany zostanie tunel dla pieszych i rowerzystów. - Chodzi o oddzielenie ruchu samochodów od ruchu pieszych i rowerzystów - tłumaczy wiceprezydent Jacek Kuźniewicz.
  Ale nie tylko drogowcy będą zaangażowani w tę inwestycję. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przebuduje bowiem sieć wodociągową na odcinku od Wysokiej do Okrzei. Z kolei Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, w obrębie wiaduktu kolejowego, zbuduje ciepłociąg.

  Regiomoto.pl - wszystko o motoryzacji

  To wszystko będzie nas kosztowało 27 mln 240 tys. zł, ale dostaniemy dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - ponad 12 mln zł.

  Jak długo przebudowywana będzie ta część Kapitulnej? - Dwanaście miesięcy. To oznacza, że w grudniu przyszłego roku finisz. - Miejski Zarząd Dróg deklaruje, że dołoży starań, żeby utrudnienia były jak najmniejsze - zapewnia dyrektor Piotr Kosseda.


  Czytaj e-wydanie »
  Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej