Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

We Włocławku znów zaśpiewają muzykę chrześcijańską. Wraca koncert „Uwielbienia” [zdjęcia]

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Koncert muzyki chrześcijańskiej "Uwielbienie" wróci do Włocławka po trzech latach przerwy. W 2023 roku wydarzenia zaplanowano na 8 czerwca. Zobaczcie zdjęcia z poprzednich koncertów.
Koncert muzyki chrześcijańskiej "Uwielbienie" wróci do Włocławka po trzech latach przerwy. W 2023 roku wydarzenia zaplanowano na 8 czerwca. Zobaczcie zdjęcia z poprzednich koncertów. Wojciech Alabrudziński/PC/archiwum
Po trzyletniej przerwie we Włocławku znów zabrzmi muzyka chrześcijańska. W 2023 roku powróci koncert „Uwielbienie”. Plenerowe wydarzenie w Parku na Słodowie zaplanowano na 8 czerwca – w uroczystość Bożego Ciała. Organizatorzy, którzy chcą reaktywować koncert po przerwie spowodowanej epidemią, zapraszają do współpracy i proszą o wsparcie.

Zobacz wideo: Niedziela z kustoszem w Muzeum we Włocławku

od 16 lat

Koncert „Uwielbienie” ponownie zagości we Włocławku. Tym razem w Parku na Słodowie

Do 2019 roku koncerty muzyki chrześcijańskiej „Uwielbienie” organizowane były cyklicznie – raz do roku przez dziesięć lat. Przerwała je epidemia koronawirusa, a później – jak zaznaczają organizatorzy – inflacja. W czerwcu 2023 roku wydarzenie powróci. Zmieni się lokalizacja koncertu. Tym razem muzykę chrześcijańską usłyszymy w Parku na Słodowie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Koncert „Uwielbienie” odbędzie się 8 czerwca o godzinie 20.

- Chcemy kolejny raz w Uroczystość Bożego Ciała, pokazać, jak piękna może być muzyka inspirowana Duchem Świętym, jak można przy niej modlić się, tańczyć, odnajdując jednocześnie swoją godność i miejsce w Bożym planie zabawienia. Wielbimy Boga za obecność Jezusa Eucharystycznego wśród nas. Chcemy w ten sposób budować wspólnotę, śpiewając razem najpiękniejsze pieśni i piosenki religijne, tradycyjne i mniej znane, uwielbiające Boga. Poprzez koncert „Uwielbienie” chcemy pokazać bowiem, że Jezus wciąż żyje, i chce być obecny wszędzie tam, gdzie znajduje się człowiek – przekazuje ks. Marcin Idzikowski, zaangażowany w organizację wydarzenia.

Trwa głosowanie...

Czy często bierzesz udział w akcjach charytatywnych?

I dodaje, że „Koncert jest też próbą ukazania istotnej roli sfery sakralnej, która integruje się z wymiarem kulturalnym i poprzez piękno muzyki (w uznanej formie koncertu) realizuje tę ważną potrzebę ludzkiego życia. Połączenie profesjonalizmu z zaangażowaniem publiczności ma pomóc w odnalezieniu się współczesnego człowieka w religijno-kulturalnej sferze życia, która nie ogranicza się jedynie do murów Świątyni”.

Takiej muzyki można posłuchać na koncercie „Uwielbienie” we Włocławku

Ks. Marcin Idzikowski podkreśla, że specyfiką koncertu jest dynamiczna i energetyczna muzyka, która - w odważnych aranżacjach – łączy wpływy gospel, prasie&worship (rodzaju chrześcijańskiej muzyki obrzędowo-sakralnej, będącej nowoczesną odmianą gatunków gospel i spiritual), czy gitarowego rocka.

- Strona muzyczna koncertu przygotowana jest z wielkim rozmachem. Łączy ona bowiem w całość wiele nurtów muzycznych: gospel, jazz, rock z tradycyjnymi pieśniami religijnymi. W koncercie biorą udział: wybitni soliści, chór osób dorosłych, orkiestra symfoniczna, sekcja rytmiczna i dęta. Ta różnorodność wykonywanej podczas koncertu muzyki jest innowacją, której nie spotkamy w innych imprezach muzycznych, odbywających się w Województwie Kujawsko-Pomorskim – zaznacza ks. Marcin Idzikowski, przypominając jednocześnie, że 29 maja 2017 roku, podczas Święta Kultury, koncert został nagrodzony Laurem Prezydenta miasta Włocławek, w kategorii wydarzenie kulturalne. - W uzasadnieniu zostało podkreślone, że jest to wydarzenie łączące piękno słowa z wyjątkowym muzycznym klimatem, współtworzącym artystyczny wizerunek Włocławka, co świadczy o randze wydarzenia.

Organizatorzy apelują o pomoc w przygotowaniu koncertu „Uwielbienie” 2023

W 2023 roku organizatorzy chcą reaktywować wydarzenie. Głównym organizatorem koncertu „Uwielbienie” jest Kuria Diecezjalna Włocławska Wydział Duszpasterstwa Ogólnego. Natomiast współorganizatorami są: Województwo Kujawsko-Pomorskie w Toruniu i Urząd Miasta Włocławek. Organizatorzy szukają osób, które chciałyby pomóc w przygotowaniu koncertu, a także tych, którzy mogą wesprzeć organizację wydarzenia finansowo.

„Powroty bywają trudne. Każda pomoc w reaktywacji koncertu „Uwielbienie” jest na wagę złota! Dlatego zostań jego MECENASEM! Wszystkich, którzy chcieliby nam pomóc i wesprzeć materialnie tegoroczny koncert, zapraszamy do współpracy. Każda pomoc nas bardzo ucieszy. Każda będzie nieoceniona! Serca nie mierzy się przecież liczbami!” - napisał ks. Marcin Idzikowski na Facebooku.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska